Patríte medzi milovníkov zelenej rastlinky, vďaka ktorej môžete z času na čas utiecť z reality? V tom prípade vám MaryJane Group ponúkne doslova raj na zemi. Coloradsky CannaCamp by sa mal otvoriť už tento rok do konca leta.Americká spoločnosť MaryJane Group má portfólio s troma jedinečnými hotelmi. Ponúkajú totiž koncept Bud+Breakfast. Ak vám slovíčko bud nič nehovorí, buď neholdujete marihuane alebo máte trošičku medzery v slangovej angličtine. Ale to nevadí. Podstatné je, že v týchto troch hoteloch sa môže beztresne húliť. Koľko len chcete.

Takéto dekorácie sú v hoteloch MJG bežné. foto: facebook.com/themaryjanegroup
Takéto dekorácie sú v hoteloch MJG bežné. foto: facebook.com/themaryjanegroup

MJG má v pláne expandovať. Chce milovníkom rastliny života ponúknuť jedinečný koncept, prvý na svete, CannaCamp. V zásade ide o klasický kemping v americkom ponímaní, teda miesto stanov a bufetu z unimobunky tu majú byť luxusné chatky, reštaurácia, spoločenská kultúrna miestnosť a celý rad ako indoorových, tak outdoorových aktivít. Jedinečnosť je v tom, že sa na území kempu bude môcť absolútne legálne požívať kanabis. Zámerne píšeme požívať, pretože okrem klasického fajčenia budete THC do seba ládovať aj v jedálni. Marihuana má byť súčasťou takmer každého receptu.

Girl smoking outdoorsPrečítajte si tiež:
V Amerike vznikla konopná cirkev. Omša sa končí modlitbou a jointom!

 

Marinovaný losos je pomerne bežný. Avšak MJG pridávajú do marinády aj marihuanu. foto: Takéto dekorácie sú v hoteloch MJG bežné. foto: facebook.com/themaryjanegroup
Marinovaný losos je pomerne bežný. Avšak MJG pridávajú do marinády aj marihuanu. foto: facebook.com/themaryjanegroup

Je tento projekt otázkou budúcnosti? Nie! Kemp mal byť otvorený už v júli 2015. Spoločnosť MJG mala vyhliadnutý viac ako 68 hektárový pozemok, stanovený termín otvorenia kempu a, samozrejme, aj prvé rezervácie. Ukázalo sa však, že majiteľ pozemku v skutočnosti nie je majiteľom, a tak sa musela celá zábava odložiť. Kemp by bol v tomto prípade výnimočný aj preto, že na jeho území je kus národného parku a pravidlá kempu by dovoľovali fajčiť jointy aj tu. Išlo by teda o prvý národný park na svete, v ktorom by bolo povolené fajčiť.

Klientela MJG rozhodne nie sú len mladí rebelanti. foto: Marinovaný losos je pomerne bežný. Avšak MJG pridávajú do marinády aj marihuanu. foto: facebook.com/themaryjanegroup
Klientela MJG rozhodne nie sú len mladí rebelanti. foto: facebook.com/themaryjanegroup

Ak by sa kemp otvoril podľa plánu už v lete 2015, cena ubytovania na osobu a noc by bola 360 eur a minimálny pobyt by trval tri dni. Za gram marihuany sa malo platiť od 11 do 14 eur, čo približne zodpovedá cenám v už fungujúcich kanabis hoteloch. Či tieto ceny zostanú alebo sa zmenia, sa ešte nevie. Zákazníkom, ktorí si pobyt zakúpili v predstihu, spoločnosť ponúkla služby svojich hotelov v už zaplatenej cene. 

Zdroj: mashable.com, esquire.com, thecannabist.co l Foto: depositphotos.com, facebook.com/themaryjanegroup