Súčasná doba so sebou prináša každodenné inovácie.  V priemysle, službách, technológiách ale aj v gastronómii. Už dávno nie je jedlo konzumované len kvôli pocitu hladu. Hľadáme jednoduchosť skrytú za originalitou, vraciame sa k pôvodným receptom našich starých mám, ich poznatky z medicíny sú nám inšpiráciou, zaujíma nás čerstvosť a pôvod potravín.

photo

Zároveň sme naklonení využitiu nových surovín a byliniek, ktoré skvelo dopĺňajú našu kuchyňu. V neposlednom rade lačný už nebýva len žalúdok, ale aj naše oči a dychtivosť po celkovej atmosfére. To všetko je už dlhšiu dobu v gastronómii bežné. Ale čo s nápojmi? Keď je nám zima, dáme si vreckový čaj zaliaty horúcou vodou, napodobeninu grogu na miestnych vianočných trhoch, prípadne preso s mliekom. Je však čas inovovať aj tu!

Slovenský národný nápoj

Turisti ho nosia do svojich rodných krajín ako suvenír. Pyšní Slováci ho vozia ako darček do cudziny a uctievajú si zahraničné návštevy týmto originálom. Sami ho spravili národným produktom. O čom hovoríme? Predsa o TATRATEA.

Keďže je to unikátny produkt s jedinečným miestom na trhu, žiadal si svoje odlíšenie zdôrazniť. Postupne prechádzal zmenou dizajnu. Dostal nové logo inšpirované slnečnými symbolmi našich predkov, jedinečný tvar fľaše v podobe termosky, celosvetové meno zrozumiteľné pre všetkých. Posledné kroky TATRATEA k nadobudnutiu globálneho charakteru smerovali k vytvoreniu vlastnej webovej stránky a novému koktail menu, ktoré bude skrátka iné.

2928_LGM

Je to kompozícia nepoznaného a neobjaveného a zároveň veľmi jednoduchého. 11 čajov, 33 drinkov. Chute, ktoré vás pri jeho dúškoch prenesú tam, odkiaľ tento jedinečný nápoj pochádza. Zacítite vôňu ihličia, medu, bergamotu, zázvoru, chuť babkinho čerešňového koláča. Menu vás prinúti zamyslieť sa a siahnuť po nových surovinách, ktoré sú veľmi zdravé a prospešné pre organizmus ako napríklad včelí peľ či voda z ruží.

Na stránke taktiež nájdete všetko o pôvode a vývoji TATRATEA, jeho príbeh. Videá, ktoré vás chytia za srdce, postup výroby od zberu bylín až pokiaľ sa TATRATEA dostane k vám domov na stôl, do vašej obľúbenej reštaurácie, či do rúk barmana, ktorý dokáže s drinkami čarovať a preto ho máte tak radi.

Nechajte sa inšpirovať a tvorte spolu s nami!

HEARTCAFFÉ

Táto obmena talianskeho affogato si zachováva typickú silnú sladkohorkú chuť, ktorú si zamilujete.

Potrebujeme:

60 – 80 ml silnej zmesi čaju Oolong s mliekom a kávy

10 – 20 ml sirupu z pomarančových kvetov

Zamrazený  40 ml TATRATEA® 17% MILK & TEA

Karamelové vafle na ozdobu

Všetky prísady (čaj Oolong, mlieko, kávu a sirup) pripravíme v talianskom moka kávovare, navrch položíme zmrzlinu (cez noc sme si zamrazili TATRATEA® 17% MILK & TEA). Ozdobíme karamelovými vafľami.

Viac receptov nájdete na www.tatratea.com.