Krátko po svojich 69. narodeninách ukončil svoju dlhú trénerskú kariéru rodák z Klimkovíc Vladimír Vůjtek. Jeho posledným odtrénovaným zápasom bolo štvrťfinále na MS, v ktorom Česko prehralo po nájazdoch s USASvoju trénerskú kariéru začal ešte v roku 1983 v Karvinej, neskôr trénoval Vítkovice, Zlín, Třinec, v roku 2001 odišiel do Ruska, kde trénoval hneď štvoricu rôznych klubov.

Slovenskému fanúšikovi sa najviac dostal do povedomia v roku 2011, keď sa stal trénerom slovenskej reprezentácie, s ktorou na MS 2012 získal striebornú medailu. Zatiaľ je to posledná slovenská medaila a zároveň posledný Vůjtekov veľký trénerský úspech. Minulý rok ukončil pôsobenie na slovenskej lavičke a presunul sa na tú českú, vysnívaného zlata sa však nedočkal.

hokej

Na otázku, či ešte niekedy bude trénovať, sa vyjadril jasne:,,Trénovat nebudu už nikdy. Je to definitivní. Rozhodl jsem se už dřív, už někdy okolo Vánoc.” Hokejovú scénu však zrejme neopustí. Sám priznal, že má ponuku z Vítkovíc, kde bude pravdepodobne pôsobiť v štruktúrach klubu.

Medzi najväčšie Vůjtekove úspechy patria:

  • 2002, 2003 – titul v ruskej lige s Lokomotiv Jaroslavl
  • 2004 – bronz v ruskej lige s Bars Kazaň
  • 1995 a 1997  – 3. miesto v českej lige so Zlínom, resp. Vítkovicami
  • 2012 – striebro na MS so Slovenskom

Zdroj: wikipedia, hokej.cz Foto: hokej.cz, hokej.sk

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba