Gary Sizer zasvätil svoj život armáde, ktorá ho vycvičila ako fyzicky, tak aj psychicky. Po pár rokoch ale odišiel do zálohy a rozhodol sa pre dobrodružný výlet – zdolať tzv. “Appalačský chodník“. Päť mesiacov a Gary sa zmenil na nepoznanie!

Appalačský chodník dokonale kopíruje hrebeň Apalačských vrchov a človek šliape výhradne po divočine. Meria 3 500 kilometrov, pričom Gary sa rozhodol, že denne prejde minimálne 21 kilometrov. Keďže zastavoval iba za veľmi zlého počasia, svoj plán naplnil. Počas cesty si robil fotografie a písal si denník, ktorý mu má pomôcť pri tvorbe knihy.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Bývalému mariňákovi dala cesta poriadne zabrať. Jeho jedálniček síce pozostával z keksov, čokoládových tyčiniek, sušeného mäsa, instantných cestovín či konzerv, no napriek tomu schudol 15 kg. Keď Garyho okolie uvidelo jeho fotku pred a po expedícii, ostalo šokované.

V prípade ak by ste chceli skúsiť Garyho metódu aj vy, postačí vám turistický chodník s názvom Cesta hrdinov SNP. Zrejme by ste ho museli prejsť päťkrát, no rozhodne by to bol zážitok, na ktorý by ste nikdy nezabudli.

Gary po 5 mesiacoch v divočine

Zdroj: thebusinessofadventure.com, Youtube  |  Foto: Facebook, Youtube