Mladý francúzsky tenista Constant Lestienne mohol prakticky zadarmo dostať tridsaťtisíc eur, kvôli zanedbateľnej stávke nedostane nič. Pre 23-ročného hráča by sa pritom jednalo o suverénne najvyššiu sumu, akú kedy zarobil, veď na turnajoch, ktoré navštevuje zarába sotva niekoľko stoviek či pár tisíc eur.Ak vám jeho meno nič nehovorí, nemusíte sa tým trápiť. Nikdy totižto nebol v rebríčku ATP vyššie ako na 205. mieste. Aktuálne mu patrí 206. miesto, napriek tomu dostal divokú kartu na druhý grandslam sezóny, ktorý sa hrá práve vo Francúzsku. Za účasť v prvom kole, vrátane štartovného, mal zinkasovať takmer tridsaťtisíc eur. Realita je taká, že nedostane ani cent. Dôvod? Pred rokom porušil antikorupčné pravidlá tenisovej federácie. Ako? Radšej si sadnite! Dôvodom je, že minulý rok natipoval finálový zápas Wawrinka – Djokovič, ktorý uhádol a vyhral necelých päť eur! Naozaj zarážajúce, no je to realita.

“Už vtedy mi došlo, že som urobil hlúposť, lebo ako tenista nesmiem tipovať iné tenisové zápasy, no keďže išlo o zanedbateľnú čiastku na zápas, ktorého som sa nezúčastnil, veril som, že sa na to zabudne. Rovnako ako veľa mojich rovesníkov, mám na internete účet v stávkovej kancelárii, no tenisovým zápasom sa vyhýbam. Toto bola nešťastná výnimka.” No nič to nemení na fakte, že na takmer tridsaťtisíc môže zabudnúť, pritom v celej kariére zarobil tenisom len necelých 80-tisíc, takže aj keby vypadol v prvom kole, mohol zarobiť takmer päťdesiat percent doterajšieho zárobku. Smola.

Francúz na záver dodal, že dodatočný trest je neadekvátny. Súhlasíte ?

Zdroj: TN.cz, lemonde.fr

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Martin F
Chalan, ktorý vyrastal v byte oproti futbalovému štadiónu v meste so športovým duchom - v Dubnici nad Váhom. Milujem šport, najmä futbal, v telke nepohrdnem ani tenisom, basketbalom, hokejom ... a posledný rok som sa stal tak trochu závislý na šípkach. Život si taktiež neviem predstaviť bez rockovej/metalovej hudby. ... a samozrejme bez vtipov a srandy, ktorú veľmi nerád kazím a nemám problém si robiť ju ani sám zo seba