Túžba po luxusnom a rýchlom športovom aute zrejme pretrváva v každom z nás. Výrobcovia ale naše túžby často „zabíjajú“ cenami, o akých sa nám nesnívalo ani v najhorších snoch. Dôkazom je aj miliónové Bugatti Veyron. Zdá sa ale, že aj tento superšport si predsa len budeme môcť dovoliť. Už neraz sa na internete objavili informácie o mimoriadne dostupnom športovom automobile Bugatti Veyron, ktorý bol v tom čase dostupný len pre absolútnu vrchnú vrstvu milionárov. Ako príklad môžeme uviesť búraný model Veyron, ktorý päťkrát podliezol svoju trhovú hodnotu a predával sa za 190 tisíc eur. Pochopiteľne, jeho karoséria bola z veľkej časti poškodená a možnosti opätovne bezproblémovej jazdy prakticky nemožné.

01

Vďaka Američanom sa už na búrané superšporty spoliehať nemusíme. Spoločnosž Just Toy Classic Cars z Floridy sa totiž postarala o prerod amerického kupé Mercury Cougar na kópiu známeho tátoša z Talianska, ktorý svojím agresívnym vzhľadom aj obdivuhodným výkonom púta pozornosť mnohých.

Pochopiteľne, napodobnenina Veyronu sa kvalitou nemôže porovnávať s originálnym vozidlom. Napokon to potvrdzujú aj lacno pôsobiace kolesá, popri ktorých sa tvorcovia márne snažili napodobniť kotúčové brzdy z Veyronu. Nijako špeciálne nenadchne ani interiér, kde prevláda červená a čierna koža. Výzor celého kokpitu totálne „zabíjajú“ falošné uhlíkové vlákna v kombinácii s „fejkovým“ lešteným kovom.

Ak stále túžite po kópii Veyronu, nepochybne by ste čo-to počuli aj o technickej stránke tohto automobilu. Pod jeho kapotou beží 6-valcový motor Ford, ktorý so svojimi 172 koňmi (127 kW) nemôže ani zďaleka pripomínať výkon legendárneho superšportu z dielne Talianov. Na druhú stranu, čo by ste čakali za 75 tisíc eur, ktoré si Američania za túto kópiu účtujú?

Zdroj: Autobild.de| Foto: Autobild.de