Na práve prebiehajúcej Geneva International Motor Show aktuálne zažíva nielen svoj debut, ale aj celosvetový úspech najnovší model Bugatti Chiron Sport. Titulujú ho najúžasnejším superautom, aké bolo doteraz zostavené.Niet žiadnych pochýb o tom, že Chiron je jedno z najabsurdnejších áut, aké kedy vstúpilo na vozovku. Teraz si navyše vyslúžilo upgrade! Francúzi totiž predstavili jeho ľahšiu a rýchlejšiu verziu Chiron Sport.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Niekoľké špecifikácie, ako napríklad šestnásťvalcový motor so štyrmi turbodúchadlami a vyše 1520 koňmi či najvyššia možná rýchlosť 420 km/h, mu ostali. Chiron Sport je však oproti svojmu predchodcovi ľahší približne o 18 kg. Na závodnú dráhu ho vytunili tuhšie nastaveným podvozkom, ktorý by mal lepšie sedieť v zákrutách. Konštruktéri sa pohrali aj s jeho riadením, pozreli sa na diferenciál zadnej nápravy a systém rozdeľovania krútiaceho momentu. Niekoľko zmien tak postačilo na to, aby tento tátoš zdolal testovací okruh Nardo o päť sekúnd skôr.

Dizajnéri potom doladili nejaké farby, pridali zopár karbónových dielcov, dali mu aj ľahšie disky s trochu odlišným dizajnom a miesto štyroch lichobežníkov mu vzadu vymysleli štyri okrúhle koncovky. A koľko táto sranda stojí? Francúzi si za ňu pýtajú 3,3 milióna dolárov, čo je v prepočte niečo vyše 2,6 milióna eur.

Zdroj: Facebook, maxim.com | Foto: Facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.