Na práve prebiehajúcej Geneva International Motor Show aktuálne zažíva nielen svoj debut, ale aj celosvetový úspech najnovší model Bugatti Chiron Sport. Titulujú ho najúžasnejším superautom, aké bolo doteraz zostavené.

Niet žiadnych pochýb o tom, že Chiron je jedno z najabsurdnejších áut, aké kedy vstúpilo na vozovku. Teraz si navyše vyslúžilo upgrade! Francúzi totiž predstavili jeho ľahšiu a rýchlejšiu verziu Chiron Sport.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Niekoľké špecifikácie, ako napríklad šestnásťvalcový motor so štyrmi turbodúchadlami a vyše 1520 koňmi či najvyššia možná rýchlosť 420 km/h, mu ostali. Chiron Sport je však oproti svojmu predchodcovi ľahší približne o 18 kg. Na závodnú dráhu ho vytunili tuhšie nastaveným podvozkom, ktorý by mal lepšie sedieť v zákrutách. Konštruktéri sa pohrali aj s jeho riadením, pozreli sa na diferenciál zadnej nápravy a systém rozdeľovania krútiaceho momentu. Niekoľko zmien tak postačilo na to, aby tento tátoš zdolal testovací okruh Nardo o päť sekúnd skôr.

Dizajnéri potom doladili nejaké farby, pridali zopár karbónových dielcov, dali mu aj ľahšie disky s trochu odlišným dizajnom a miesto štyroch lichobežníkov mu vzadu vymysleli štyri okrúhle koncovky. A koľko táto sranda stojí? Francúzi si za ňu pýtajú 3,3 milióna dolárov, čo je v prepočte niečo vyše 2,6 milióna eur.

Zdroj: Facebook, maxim.com | Foto: Facebook