Hustá brada je považovaná za symbol mužnosti snáď odjakživa, preto si ju mnohí páni veľmi starostlivo pestujú aj dnes. Mužne upravená tvár taktiež imponuje i ženám. Čo však robiť, ak k vám príroda nebola veľmi štedrá a nadelila vám len sem-tam vyrastajúci fúzik, ktorý vyzerá skôr smiešne ako chlapsky? Netreba zúfať, inšpirujte sa štyrmi radami, ako svoj vzhľad zmeniť k lepšiemu.

Hygiena a pravidelná starostlivosť

Pre tvár nie je nič horšie ako odumreté kožné bunky, cez ktoré sa budú vaše fúzy len sťažka predierať. Umyte si ju preto dvakrát denne jemným mydlom alebo špeciálne upravenými prípravkami, ktoré vašu pokožku nepodráždia. Pravidelná hydratácia je veľmi dôležitá, pričom pozitívne na pleť zapôsobí aj občasný peeling či hydratačný krém, nanášať si ho môžete pokojne i každý večer.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Menej je niekedy viac

Určite ste už počuli o tom, že časté holenie spôsobuje rýchlejší rast fúzov. Je to mýtus, ktorému však mnohí ešte stále veria. Ak sa chcete tešiť hustému porastu, odporúča sa holenie obmedziť! To ale neznamená, že máte chodiť po svete len tak „nadivoko“, odrastená brada totiž vôbec nevyzerá atraktívne. V tomto prípade siahnite po obyčajnom zastrihávači, ktorý vám pomôže k lepšiemu vzhľadu.

ako podporiť rast brady
Tom Hardy

Aj masáž tváre dokáže divy

Možno to znie neuveriteľne, no jemná masáž môže takisto podporiť rast fúzov – úplne pritom stačí 10 – 15 minúť denne! Správne prekrvenie nielenže uvoľní stuhnuté svaly, ale zaistí aj zdravší vzhľad pokožky.

Zdravý životný štýl

Psychické a fyzické zdravie je správnym základom aj pre vašu bradu, nebráňte sa preto pravidelnému pohybu, pestrej strave ani posteľným radovánkam. Naopak, vyhnite sa cigaretám a alkoholu, ktoré vášmu telu určite neprospievajú!

George Clooney brada je in
George Clooney

Foto: Facebook