Hollywoodska hora svalov radí. Päť lekcií, ktoré vás naučí kráčajúca skala Dwayne Johnson, iba ak pozorne sledujete jeho Instagram. Nikto iný. Iba on.

Vedeli ste, že The Rock a Dwayne Johnson sú dvojičky? Žartujeme, ide o jedného človeka, no svalov a popularity má za dvoch. Práve preto sa možno inšpirovať piatimi radami, ktoré sú na jeho Instagrame napísané medzi riadkami.

Forma prebije hmotnosť

Pozriete sa na chlapíka ako drepuje, naložené toľko, až sa tyč prehýba. Bude to borec! Pozriete lepšie a jeho kolená sa takmer nehýbu, iba trasú. Pózer…

Rock dokazuje, že je efektívnejšie cvičiť pomaly a vo väčšom rozsahu pohybu, práve vtedy zapojíte viac svalových vlákien a cvičenie neodfláknete. A to sa dá iba s nižšou váhou, ako je vaše maximum!

Komplexné cviky víťazia nad izolovanými

Vojdete do posilky, všetci cvičia triceps na kladke, pekne izolovane, ale bradlá zapadajú prachom. Prečo? Lebo pri nich nevidno také napumpovanie ako pri izolovanom cviku, navyše je dvíhanie na bradlách oveľa náročnejšie.

Rock vie, že platí staré známe „no pain, no gain“. Praktizovaním komplexných cvikov nielen zapájate viaceré svaly, ktoré by ste pri izolovanom cvičení vynechali, zlepšujete aj krvný obeh a tvorbu hormónov potrebných na budovanie svalov!

V diéte (občas) podvádzajte

Určite ste počuli výraz cheat day. Deň, keď neriešite, čo jete, skrátka jete. Držať striktnú diétu dlhodobo nie je nemožné, je to však náročné. Niekedy to môže byť aj na škodu. Organizmus pri takomto dlhodobom stravovaní nadobudne pocit, že hladujete a začne ukladať energiu vo forme tukov. Zníži sa aj váš výkon.

Doprajte si občas deň, kedy doslova zožeriete všetko, čo uvidíte. Odmeníte sa za dni striktnej diéty, ale aj zresetujete metabolizmus.

Trénujte pre funkčnosť, nie iba vzhľad

Veľké bicepsy chce každý, vyzerajú super, však? Netrénujte ale iba preto, aby ste vyzerali, cvičte aj pre silu. Mŕtve ťahy? Každý občas niečo dvíha. Zdvihy na hrazde? Čo ak budete potrebovať preliezť plot. No biceps, ten ukážete akurát, keď budete do úst tlačiť koláč.

Zažiarte v obleku

Ušiť oblek niekomu ako Rock je hotové umenie. Ak máte podobnú postavu (k čomu vám srdečne gratulujeme), s kupovaním obleku, v ktorom by ste vyzerali dobre, musíte mať obrovský problém. Vtrepať veľké ruky a ramená do užšieho obleku je nemožné. No ak kúpite väčší, celý efekt sa stráca a budete vyzerať iba ako masívny vešiak. Preto sa treba zveriť do rúk krajčíra, ktorý dá saku ten správny tvar, aby sa vaše vypotené hodiny vo fitku prejavili, aj keď ste oblečený formálne. Môžete predsa žiariť, aj keď nie ste hollywoodska hviezda!

Foto: wallpapersbyte.com, Instagram