Ako každý rok, i tento sa konal v Mexiku beh býkov, ktorý sa nazýva Huamantlada. Pre mnohých ľudí predstavuje obrovský adrenalín, no nie každý vyviazne bez zranení, ba práve naopak. Stretnutie býka s človekom môže skončiť veľmi tragicky.Huamantlada je tradičný beh býkov cez ulice mesta. Tento pochod sa spravidla koná každý rok 19. augusta. Po prvýkrát sa bežalo v roku 1954 v Pamplone so siedmimi býkmi, odvtedy naberá táto udalosť na popularite a aj počet býkov sa stále zvyšuje. V roku 2016 už ulicami bežalo až 28 býkov, pričom býky sú do ulíc uvoľnené z oboch smerov.

Rozzúrené býky niektorých účastníkov pochodu strhávali zo zábradlia. Obete sa už nemali ako brániť a museli sa spoľahnúť na ostatných účastníkov, aby odpútali býkovu pozornosť. Pre tých menej šťastných, ktorí sa po útoku býka nevedeli postaviť na vlastné nohy a utiecť, prišla “záchranná čata” – muži na vysokozdvižnom vozíku, ktorí bezvládne telá zdvihli do bezpečnej výšky, kam býk nedočiahol.

>>Video z Huamantlady plné napätia a brutálnych útokov si môžete pozrieť TU<<

Na poslednej Huamantlade však jeden z účastníkov vyviazol naozaj zle. Býk ho nabral na rohy a doslova ho trhal zaživa. Jeho zranenia sú vážne, býk mu rokom prešiel až do žalúdka, ktorý mu roztrhal.

Tohtoročná organizácia, bohužiaľ, nebola dostatočná, čo je vidieť aj na počte zranených.

914

>>Video z Huamantlady plné napätia a brutálnych útokov si môžete pozrieť TU<<

13

11

10

>>Video z Huamantlady plné napätia a brutálnych útokov si môžete pozrieť TU<<

Zdroj: Wikipedia, Youtube | Foto: 500px.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomas Po
Klasický typ mladého chlapa, ktorý sa zaujíma o šport, ženy a peniaze. Rád si vypijem dobre vychladené pivko s partiou správnych ľudí, s ktorými pokecám s a naučím sa novým veciam, pozberám nové názory na určité veci a spravím si vlastný úsudok.