Brendan Rodgers sa v lete roku 2012 stal trénerom The Reds a očakávania boli skutočne obrovské.Brendan Rodgers ako bývalý tréner Swansea zaznamenal veľký úspech, keď  sa práve vďaka jeho hernej filozofii podarilo Swansea prebojovať do najvyššej anglickej súťaže. Jeho úvodná sezóna nebola nijak výnimočná, keďže Liverpool skončil až na 7. priečke, avšak začiatky sú pre každého trénera veľmi náročné, nakoľko sa tím potrebuje ešte zohrať a nájsť ten správny rytmus. Svedčí o tom aj Rodgersov výrok: “Tím je ako kvalitné jedlo – uvariť takéto jedlo nejaký čas trvá. Taktiež treba mať na kvalitné jedlo aj kvalitné ingrediencie…”  Sezóna 2013/2014 bola z jeho pohľadu najúspešnejšia, nakoľko sa mu takmer podarilo získať ligový titul. Liverpool však v predposlednom zápase zaváhal priam neuveriteľným spôsobom, keď viedol proti Crystal Palace už 3:0, avšak behom 10 minút bolo rázom 3:3 a jeho sen o zisku trofeje sa rozplynul. Nasledujúce sezóny boli už iba priemerné, a to pre taký veľkoklub, akým je Liverpool, jednoducho nestačí.

brendan1

Hlavné dôvody jeho predčasného odchodu sú nasledovné:

Počet získaných trofejí 0

Počas jeho trojročného pôsobenia na lavičke Liverpool nezískal žiadny titul. Liverpool je klub, ktorý vyhráva a získava cenné trofeje, avšak Rodgers sa s tým nedokázal stotožniť.

Premrhané peniaze za Suáreza

Suárez bol hlavným ťahúňom The Reds a práve vďaka jeho streleckým schopnostiam sa takmer podarilo Liverpoolu získať  ligový titul. Ako však už vieme, nestalo sa tak a Suárez sa rozhodol pre odchod do Barcelony, keďže jeho cieľom bolo získavať trofeje. Rodgers mal za predaj Uruguajčana k dispozícii 95 mil. EUR a rozhodol sa pre kúpu hráčov ako je Lazar Markovic, Dejan Lovren, Adam Lallana, Mario Balotelli či Emre Can. Ani jeden z menovaných sa však nedokázal čo i len priblížiť k forme Suáreza.

gerard1

Nákup Balotelliho

19 mil. EUR vyhodených do vzduchu.  Asi tak by sa dal nazvať nepochopiteľný nákup Balotelliho, ktorý už dávno nie je hráčom, akým bol. Počas jeho pôsobenia v Liverpoole sa prezentoval akurát škandálom v podobe rasistických komentárov na Instagrame a za 12 mesiacov jeho pôsobenia dal iba smiešne 4 góly.

Nechať Stevena Gerrarda odísť

Brendan Rodgers nikdy nemal dopustiť odchod ikony Liverpoolu Stevena Gerrarda. Napriek svojmu veku bol stále veľkým lídrom a jeho absencia bola citeľná.  Steven Gerrard bol legendou a to, že ho Rodgers nechal odísť znamenalo znepriatelenie si fanúšikov The Reds.

gerard

Nedostatočná sebareflexia

Brendan Rodgers je veľmi hrdý človek. Počas tlačových konferencii ani raz nezobral vinu na seba, ak jeho tím prehral. Podobne na ňom nebolo vidno ani len náznak nespokojnosti, ak sa jeho tím prezentoval katastrofálnym  spôsobom alebo ak bol nepriaznivý výsledok.

Rodgersova púť bola ukončená posledným zápasom s Evertonom, kde opäť po nemastnom neslanom výkone Liverpool iba remizoval pomerom 1:1. Jeho nástupcom sa stal Jurgen Klopp, ktorý je podľa nášho názoru presne ten typ človeka, ktorý Liverpool potrebuje. Je energický, má presne stanovené ciele a dokáže aj z priemerných hráčov vytiahnuť maximum.

Au Revoir Brendan Rodgers. Prajeme veľa úspechov na tvojom novom pôsobisku.

Autor: Peter P.