Kade chodia, tade nám robia len hanbu. Extrémisti nepoznajú žiadne hranice. Ničia všetko, čo im príde do cesty. Futbal-nefutbal, idú si skrátka svoje a nezaujímajú ich žiadne negatívne dôsledky, ktorých spôsobia vždy viac než dosť. A obeťami sú nevinní ľudia, ktorí sa na rozdiel od nich snažia niečo dosiahnuť. V sobotu sa “postarali” o Bratislava City Downhill 2015. Z pretekov kvôli nim nevzišiel žiadny víťaz, len množstvo nepríjemných zážitkov, ktoré si z Bratislavy odniesli diváci, zúčastnení cyklisti i organizátori.Človeku sa pri ich správaní až zdravý rozum zastaví. Ako môže niekto robiť v krajine, v ktorej žije, taký bordel? Naozaj sa extrémisti potrebujú ukájať na nešťastní nevinných ľudí? Ak sa chcú mlátiť a robiť skazu, nech si hrabu na svojom piesočku a ubližujú si navzájom s tými, ktorí prechovávajú k tejto nepochopiteľnej záľube rovnakú vášeň a nechajú na pokoji tých, ktorí robia plnohodnotnejšie veci než oni.

V sobotu totiž skupina výtržníkov zapríčinila koniec prestížneho podujatia horských cyklistov Bratislava City Downhill 2015, ktoré organizátori vrátane úradujúceho majstra sveta Filipa Polca pripravovali polroka. To, čo sa stalo na Bratislavskom hrade nikto nečakal a všetci z akcie odchádzali s obrovským sklamaním. Ako prezradil Filip, toto sa nestáva ani v Brazílii, v štvrtiach, kde sa ľudia zabíjajú na dennom poriadku.

Filip Polc
Filip Polc

Akcia sa, bohužiaľ, organizovala v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Extrémisti totiž v tento deň v Bratislave demonštrovali proti islamizácii Európy. A tak sa obeťou šialených vandalov stali aj diváci, ktorých napadli a spodná časť trate, ktorá smerovala z Bratislavského hradu k Rybnému námestiu.

Všetko sa to udialo počas finálovej jazdy Brazílčana Bernarda Cruza, kedy na nádvorí Bratislavského hradu začalo vyčíňať asi 300 osôb. Napriek tomu, že na miesto dorazili policajné zložky a ťažkoodenci, organizátori museli v tomto momente preteky zrušiť, pretože vandali rozbili spodnú časť trate, ktorú sa napriek snahe z časového hľadiska opraviť nepodarilo. Filip Polc uviedol, že vo chvíli, kedy výtržníci spustili bordel, boli v cieli len traja pretekári, preto zatiaľ organizátori ešte nevedia, ako budú pristupovať k spracovaniu výsledkov.

Svetový pohár horských cyklistov v mestských zjazdoch odštartoval už vo februári vo Valparaíse, pokračoval v  brazílskom Santose, pričom z oboch miest si odniesol prvé miesto Filip Polc. Druhý ročník sa zakončí pretekmi  v mexickom Taxcu 24. októbra 2015. Čo sa týka priebežných výsledkov, Polc má za sebou dve víťazstvá a na konte 50 bodov, druhý v poradí je Čech Tomáš Slavík, ktorý má o desať bodov menej než Polc a v sobotu neštartoval.

Foto: redbull.com, Youtube