S istotou môžeme povedať, že ani v nasledujúcej sezóne slovenský futbal nebude mať v skupinovej fáze Ligy majstrov svoje zastúpenie. Náš jediný zástupca ŠK Slovan Bratislava totiž vypadol v 1. predkole s mužstvom Sutjeska Nikšič.

Hoci bol Slovan v dvojzápase veľkým favoritom, ani v jednom zápase nedokázal zvíťaziť, keď v domácom stretnutí inkasoval vyrovnávajúci gól na 1:1 v 95. minúte a takmer na vlas rovnaký scenár zopakoval aj v odvetnom stretnutí na pôde čiernohorského šampióna. V druhom najväčšom meste Čiernej Hory síce vyhrával vlastným gólom Nedića, avšak v 93. minúte sa domácim podarilo po rohovom kope vyrovnať.

Predĺženie gól neprinieslo a k rozuzleniu teda muselo prísť po kopoch zo vzdialenosti 11 metrov. Hráči Sutjesky Nikšič síce neprekonali brankára Greifa dvakrát, futbalisti Slovana však zaváhali až trikrát a napokon do ďalšej fázy Ligy majstrov nepostúpili. Práve gólman Dominik Greif, jediný slovenský hráč v základnej zostave trénera Ševelu, si po zápase nedával servítku pred ústa. Bolo vidieť, že vypadnutie ho extrémne mrzelo a zanechalo v ňom poriadne trpkú pachuť: “Toto je aj na primitívov veľa,” naložil svojim spoluhráčom.

Hoci boli slová 22-ročného brankára Slovana poriadne tvrdé, športovo treba uznať, že od pravdy nemali ďaleko. ŠK Slovan Bratislava si totiž svojou nekoncentrovanou a netaktickou hrou v závere oboch duelov za vypadnutie môže sám. Krátky rozhovor s Dominikom Greifom si môžete vypočuť v nasledujúcom videu.