Už len krôčik delí priaznivcov bojových športov a boxu od neuveriteľnej kombinácie umení, ktoré sa stretnú v jednom ringu. Americký a stále neporazený boxer Floyd ”Money” Mayweather (49-0) vyzve do ringu majstra bojových umení Conora “Notorious” McGregora (21-3). Súperi sa častujú nadávkami a výzvami cez médiá už dobrý rok a žiaden fanúšik nezapochybuje, že je len otázka času, kedy bude oznámený finálny dátum súboja.Špekuluje sa, že zápas sa odohrá na báze boxerských pravidiel a, samozrejme, v domácom prostredí neporazeného boxera Mayweathera v kolíske boxu v Las Vegas štáte Nevada, pre ktorého to bude historický zápas kariéry. Ak vyhrá, zapíše sa do dejín a pokorí súčasného držiteľa rekordu bez prehry Rockyho Marciana, ktorý neprehral ani raz zo 49 zápasov.

box vs ufc

McGregor sa môže tešiť na tučnú odmenu, akokoľvek zápas dopadne a to až do výšky viac ako 100 miliónov dolárov. Avšak, netreba zabudnúť na to, že väčšina bookmakerov vysoko favorizuje Mayweathera ako najlepšieho boxera planéty všetkých čias, ktorý vyniká hlavne svojou neprekonateľnou obranou. Ešte nikomu v histórii sa nepodarilo vyhrať majstrovský titul v boxe bez solídneho amatérskeho základu a kvalitnej boxerskej techniky, ktorú častokrát musia boxeri modelovať už od útleho veku. McGregor bude môcť pravdepodobne len tajne dúfať, že sa mu podarí preklenúť majstrovskú obranu súpera tak, ako to ukazuje v oktagonoch po celom svete.

Bude zaujímavé sledovať kombináciu bojových štýlov a unikátny rozstrel dvoch majstrov svojich umení na jednom koberci oproti sebe. Koho favorizujete vy?

Viac zo športu nájdete na Sportovymagazin.sk >>> TU

Zdroj: world | Foto: Facebook, Twitter