Na začiatku júna ostal celý svet boxu šokovaný porážkou, ktorú utŕžil dovtedy neporazený boxer Anthony Joshua. Ten musel odovzdať všetky svoje opasky v ťažkej váhe Andymu Ruizovi Jr., ktorému asi nikto pred zápasom nedával šancu. No a nový šampión ťažkej váhy má pred odvetou obrovské sebavedomie! 

29-ročný Ruiz mal pred zápasom s Joshuom bilanciu 32 víťazstiev a len jednu prehru, no veľké šance mu aj tak nikto nedával, keďže jeho protivník mal za sebou omnoho ťažších súperov. Možno práve preto ho aj podcenil, čo robiť nemal, keďže Ruiz ho zložil technickým K.O. v 7. kole. Obaja však v rámci svojich zmlúv podpísali aj odvetný zápas, takže toho sa určite o pár mesiacov dočkáme, no Ruiz pred ním už teraz prilieva olej do ohňa.

Nedávno sa totiž pre zahraničné médiá vyjadril, že Anthony Joshua vôbec nie je dobrý boxer a jediné, čo dokáže, je pobehovať okolo ringu. „Odvetný zápas bude rovnaký. Budem ešte viac pripravený, lebo poznám jeho slabé stránky a viem, že sa môžem ešte zlepšiť.“ Zdá sa, že súčasný šampión ťažkej váhy si teda naozaj verí a ak by zvládol aj odvetu, tak by sa stal horúcim kandidátom na tie najväčšie zápasy proti Tysonovi Furymu či Deontayovi Wilderovi.

Andy Ruiz vs. Anthony Joshua zostrih

https://www.youtube.com/watch?v=z35c3V9sfXk

Zdroj: Bbc.com | Foto|Video: YouTube