Pre španielsky futbalový gigant Real Madrid nebol uplynulý ročník veľmi úspešným. Práve preto míňa toto leto vedenie klubu na nové posily šialené peniaze. Jednou z nádejných akvizícií sa stal aj Ferland Mendy z francúzskeho Olympique Lyon, ktorý nedávno prezradil prekvapivé detaily o začiatkoch jeho kariéry! 

24-ročný Ferland Mendy je považovaný za jedného z najkvalitnejších krajných obrancov súčasnosti, čo zaujalo väčšinu veľkoklubov. Získať sa ho podarilo Realu Madrid, ktorý za neho Lyonu zaplatil cca 50 miliónov € a Mendy s Bielym baletom podpísal zmluvu na šesť rokov. Po tomto veľkom prestupe sa samotný hráč priznal, že to pred pár rokmi s ním nevyzeralo vôbec ružovo.

Mendymu totiž vo veku 15 rokov operovali lekári bok a jednoznačne sa vyjadrili, že už nikdy nebude môcť hrať futbal. Niekoľko týždňov strávil dokonca aj na invalidnom vozíku a v nemocnici musel makať šesť mesiacov na rôznych rehabilitáciách, aby sa vôbec naučil znova chodiť. Teraz je podľa svojich slov v najlepšom klube na svete a práve tieto problémy mu dali chuť sa dostať až sem a motivovali ho do ďalšej kariéry. A takéto silné príbehy môže napísať jedine šport!

Ferland Mendy najlepšie momenty

Zdroj: Facebook/Svetrealumadrid | Foto|Video: YouTube