Finále play-off NHL medzi Bostonom a St.Louis sa blíži ku koncu a v posledných dňoch nerozoberali médiá nič iné len to, či kapitán Medveďov Zdeno Chára nastúpi na piaty zápas. V zápase č. 4 totiž údajne utrpel zlomeninu čeľuste a lekári mu ďalší štart absolútne neodporúčali. Chára však opäť raz naplno dokázal, aký je to tvrdý chlap, a pred zápasom vyriekol poriadne silné slová! 

Krv tiekla potokom po zásahu pukom, ktorý dostal Chára zblízka priamo do tváre vo štvrtom zápase finálovej série, ktorý kvôli tomu ani nedohral. V médiách sa nahlas šepkalo o zlomenine čeľuste a o tom, že Chára od lekárov na ďalší štart v sérii zelenú nedostal. Finálové boje o Stanleyho pohár však píšu príbehy veľkých bojovníkov a Big Z sa pár hodín pred zápasom ukázal na tímovom tréningu, čo dávalo tušiť, že v zostave Bostonu sa aj napriek nepriaznivým šumom predsa len objaví.

Zdeno Chára zranenie

Po tréningu odkázal novinárom pár slov aspoň písomnou formou, pretože mu jeho zranenie nedovoľuje ani len rozprávať: „V tomto období má v play-off už každý nejaké zranenie. Je výzvou, aby ste to prekonali a hrali ďalej. Nelíšim sa v tomto od ostatných spoluhráčov v tíme.“ Chára sa ďalej vyjadril, že vôbec nepremýšľa nad tým, že by sa mohol opäť zraniť: „Myslím na to, že chcem a mám hrať, a nie že sa pritom môžem zraniť.“

Tieto jeho vyjadrenia a nezlomnú vôľu si pochvaľujú aj tímoví kolegovia. Zdenov spoluhráč z obrany John Moore sa napríklad vyjadril, že o ňom bude rozprávať ako o legende aj svojim deťom. Hviezdny útočník Brad Marchand zas vyzdvihol Chárovu tvrdosť a ochotu bojovať za akúkoľvek cenu. Komunita celej NHL je správaním 42-ročnej legendy slovenského a svetového hokeja ohromená a aj fanúšikovia iných klubov vyjadrili v komentároch na sociálnych sieťach Chárovi poklonu, pretože tento chlap si naozaj zaslúži obrovský potlesk a klobúk dolu!

Zdroj: Nhl.com | Foto|Video: Instagram/Nhl, Twitter, YouTube