Slovák s exotickým menom Peter Dubaj má len dvadsaťjeden rokov, no pokiaľ jeho rovesníci derú lavice vysokých škôl, on si užíva život. Mladý biznisman sa netají tým, že do vrecka nemá hlboko, čo určite pošteklí predstavivosť mnohých hejterov. Kde berie na životný štýl, o ktorom priemerný Slovák môže iba snívať? 

Peniaze sú na Slovensku kontroverznou témou a úspech sa len ťažko odpúšťa. A tu si zrazu scrollujete Instagram a vybehne na vás vysmiaty chalanisko v značkových okuliaroch, váľajúci sa v bankovkách. Keď zistíte, že to nie je arabský princ, ale Slovák z Topolčian, v hlave sa vám rozbliká kontrolka hejtu. Zo solidarity, že tie hodinky, čo má ne ruke, sú určite len fejky, rozkliknete ďalší príspevok, kde sa vám KingDubaj vysmeje rovno do očí: “Dnes som si vybehol do Prahy nakúpiť nejaké tie doplnky – opasky, okuliare a podobné p*čovinky, nechal som tu 45.000 kč… ako sa hovorí 3 mesačná výplata Kauflandmana za hodinku v p*či. Ale život si treba užívať a netreba len prežívať.” 

A teraz sa pozrite na príbeh podnikavého Slováka z inej strany. Peter sa pustil do zarábania už v trinástich, namiesto bezduchého ťukania do telefónu sa začal živiť ich skupovaním a predávaním na slovenskom inzertnom portáli. Pomaly jeho aktivity prerástli až do obchodovania na Ebay-i. Peter si svoje know-how ale nechce nechať len tak pre seba. Mladík otvára oči aj ostatným Slovákom, a to prostredníctvom kurzov o obchodovaní alebo budovaní značky. Okrem iného vydal aj knihu, ktorá má nakopnúť ľudí, aby svoju energiu presmerovali od Facebooku, hejtov či televíznych seriálov k zarábaniu vlastných peňazí. “Nepoznám slovo depresia – chudoba – ani nedostatok. Poznám iba slová – makať na sebe a stať sa každým dňom lepším a úspešnejším človekom,” píše kontroverzný Slovák na svojom insta konte.

Akým spôsobom budete nazerať na podnikavca, ktorý vás provokuje z vane po okraj naplnenej peniazmi, si môžete vybrať. Áno, prachy nie sú všetko, ale však to poznáte – lepšie je plakať na zadnom sedadle v limuzíne ako v autobuse.

Zdroj/Foto: Instagram