Bodypainting, alebo po slovensky maľovanie na telo, je forma umeleckého vyjadrenia, pri ktorej autor nanáša na telo iného človeka (alebo aj svoje) rôzne obrázky, aby nimi vytvoril optickú ilúziu. Vznikol v USA a popularite sa teší na celom svete.Mnoho výtvorov je priam desivých – diera v tele, trčiaci mozog z hlavy a pod. Iné sú vtipné – červík plaziaci sa z ucha alebo mužské telo na ženskom či naopak. Maľovanie je o to zaujímavejšie, ak máte k dispozícii peknú slečnu.

V takomto prípade je veľmi populárnou formou kreslenie plaviek alebo iného oblečenia, čo na známych športovkyniach každoročne praktizuje aj významný športový časopis Sports Illustrated. Tento rok sa v maľovaných plavkách predviedli zápasníčka Ronda Rousey a jej hviezdna tenisová kolegyňa Carolina Wozniacki.

beach girl

wozniacki sexy beach babe

Čo poviete, nevyzerajú “plavky” na ich telách ako skutočné? Ruky šikovného umelca dokážu naozaj divy.

Obľúbenou formou bodypaintingu je aj kreslenie na telá viacerých žien, ktoré spoločne splynú s farbami okolia. Výsledok je, samozrejme, brilantný!

bodypainting models

Bodypainting sa teší popularite aj ako sprievodný akt veľkých športových podujatí. Obzvlášť futbal, najpopulárnejší šport na svete, ponúka počas rôznych majstrovstiev na ženských telách mnoho zaujímavých umeleckých diel. Na prvý pohľad by človek nepovedal, že tie dresy sú na telách dievčat iba nakreslené, všakže?

football girl

football girl

A keďže popularita bodypaintingu stúpa, neobišla ani našu malú krajinu. Aj v Bratislave sa už podarilo nejedno umelecké dielo.

bodypainting bratislava

Ako ste si mohli všimnúť, bodypainting je veľmi zaujímavou a atraktívnou formou umenia. Dá sa teda čudovať, že obľúbenosť bodypaintingu všade na svete stúpa? Mnohé mestá už organizujú aj bodypaintingové festivaly, najmä v Nemecku alebo v USA, ktoré sa tešia mnohotisícovým návštevám.

Foto: Sports Illustrated, rabenstein.at, bodypentil.blogspot.com, bodypaintingday.org, tivi.cas.sk