Základná časť kanadsko-americkej NHL je na konci a už poznáme dvojice 1. kola tohtoročného play-off, do ktorého môže zasiahnuť aj niekoľko hokejistov spod Tatier. 

Chicago Blackhawks

Richard Pánik & Marián Hossa play-off NHL 2016Tento tím yvhral Stanley Cup trikrát za posledných 5 rokov a v sezóne 2015 – 2016 sú “Čierni Jastrabi” opäť veľkým favoritom. Jedným z ťahúňov mužstva je už niekoľko sezón rodák zo Starej Ľubovne Marián Hossa (64 zápaosv, 33 bodov). Z Toronta do Chicaga bol v januári tohto roku vymenený aj ďalší slovenský krídelník Richard Pánik (30 zápasov, 8 bodov).

Detroit Red Wings

Tomáš Jurčo & Tomáš Tatar play-off NHL 2016“Červené krídla” vo vyraďovacej časti nebudú chýbať ani tento rok a svoju šnúru postupov do play-off natiahli (zatiaľ) na 25 sezón. Jednou z ofenzívnych hviezd mužstva je krídelník Tomáš Tatar (81 zápasov, 45 bodov), ktorý sa stal najproduktívnejším Slovákom v tomto ročníku NHL. Jeho krajan Tomáš Jurčo (44 zápasov, 6 bodov) v tejto sezóne nastupuje nepravidelne a hrával dokonca na farme, ale napriek tomu je možné, že do vyraďovacej časti zasiahne.

Los Angeles Kings

Marián Gáborík play-off NHL 2016Kings, podobne ako Blackhawks, patria medzi favoritov tejto sezóny a súčasťou ich kádra je aj slovenský rýchlik Marián Gáborík (54 zápasov, 22 bodov), ktorý ale veľkú časť sezóny strávil na listine zranených hráčov kvôli problémom s kolenom. Pred alebo počas play-off by sa však mal do zostavy “Kráľov” vrátiť. Na farme Los Angeles, v tíme AHL Ontario Reign, hráva tiež slovenský gólman Peter Budaj.

New York Islanders

Jaroslav Halák play-off NHL 2016Brankárska jednotka “Ostrovanov” Jaroslav Halák (36 zápasov, 18 výhier) podobne ako Gáborík nedohral záver základnej časti kvôli zraneniu, konkrétne kvôli zraneniu slabín. Do hry by sa mal vrátiť koncom apríla 2016, ale to, či ešte budú vtedy Islanders bojovať o pohár Lorda Stanleyho, je otázne.

New York Rangers

Marek Hrivík play-off NHL 2016V drese “Jazdcov” si odkrútil v tejto sezóne premiéru v NHL Marek Hrivík, ale po štyroch zápasoch, v ktorých nazbieral jeden bod za asistenciu, bol odoslaný späť na farmu Rangers do Hartfordu. Do hlavného mužstva sa už potom nedostal, a tak nie je veľmi pravdepodobné, že by v drese Rangers zasiahol do tohtoročného play-off.

Kompletné dvojice play-off NHL 2016

Východná konferencia

Washington Capitals : Philadelphia Flyers

Florida Panthers : New York Islanders

Tampa Bay Lighting : Detroit Red Wings

Pittsburgh Penguins : New York Rangers

Západná konferencia

Dallas Stars : Minnesota Wild

Anaheim Ducks : Nashville Predators

St. Louis Blues : Chicago Blackhawks

Los Angeles Kings : San Jose Sharks

Foto: Tumblr.com, Facebook.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D