Predstavitelia spoločnosti Fox nám túto jar oznámili smutnú správu a síce, že po 26-tej sérii, ktorá sa skončila 17. mája tohto roku, nás čakajú posledné dve série Simpsonovcov. Tento mega úspešný  seriál nás pritom baví nepretržite od roku 1989 a na celom svete si získal srdcia miliónov divákov. Od roku 2000 sa dokonca môže pýšiť svojou vlastnou hollywoodskou hviezdou na chodníku slávy.Simpsonovcom naposledy hrozil zánik po skončení 23 série. Hlavným dôvodom boli astronomické náklady na platy dabingových hercov. Tí najlepšie platení si totiž za jedinú časť účtovali neuveriteľných 700 000 dolárov. Nakoniec sa Simpsonovcov podarilo zachrániť na základe dohody o znížení platov o približne 30 %. Napriek tejto nákladnej výrobe sa však Simpsonovcom darilo zarábať milióny dolárov ročne. Okrem obrovského úspechu, ktorý sa im podarilo zožať doma v Spojených štátoch a v Európe, prerazili na krátky čas aj na blízkom východe.

Arabsky Simpsonovci

Tu si Simpsonovcov zobrala do parády dubajská televízia MBC, avšak ich interpretácia tohto úspešného sitkomu bola veľmi svojská. Keďže Arabi sa snažia vyhnúť všetkým negatívnym prvkom západu, rodinka Simpsonovcov sa musela prispôsobiť tamojším zvykom a začať držať v úcte islam. Zo Simpsonovcov sa teda stali Al – Šamšúnovci, z Homera sa stal Omar- suchár, ktorý namiesto piva pije sódu a mlsá hovädzí kebab.

simp1

Všetko, čo ste doteraz nevedeli o Simpsonovcoch!

Navyše boli zo seriálu vystrihnuté všetky sekvencie odohrávajúce sa v Očkovom bare a retuši sa nevyhli ani niektoré postavy. Arabi sa rozhodli zrušiť postavu židovského klauna a reverenda Lovejoya. Okrem toho boli vystrihnuté všetky narážky na súlož, náboženstvo, politiku či alkohol, a tak sa tento seriál stal smutnou paródiou seba samého a na východe skončil po 30 častiach fiaskom. V roku 2008 sa Simpsonovci dokonca pokúsili preraziť na fronte africkej Angoly.

africky simpsonovci

Aj tu bola požiadavka miestnej televízie mierne neštandardná. Postavičky mali mať totiž jemne hnedú, kakaovú farbu a museli nosiť šaty inšpirované africkými prvkami. Menšia zmena sa týkala aj Homerovho obľúbeného nápoja. V africkom prevedení si mal vychutnávať osvieženie v podobe piva značky Cuca. Napriek všetkým týmto úspechom sa však ešte donedávna zdalo, že Simpsonovcom začína „zvoniť umieračik“. Svoju neúčasť na projekte avizoval aj americký komik Harry Shearer, ktorý v originálnom znení prepožičal svoj hlas postavám pána Burnsa, riaditeľa Skinnera či susedovi Simpsonovcov, Nedda Flandersa. Ako dôvod svojho odchodu uvádzal nedostatok času na ostatné projekty.

Posledné mesiace nám však priniesli nečakaný zvrat a zdá sa, že je tu nádej. Simpsonovci by sa totiž mohli dočkať až 30 sezón. Túto informáciu priniesol internetový portál magazínu  Entertainment Weekly, ktorý vychádza z informácie, že dabujúci herci podpísali zmluvy na ďalšie štyri série. Otázka pokračovania legendárneho seriálu teda ostáva otvorená a za nás želáme nestarnúcej žltej rodinke pokojne aj ďalších 25 rokov.