Predpokladáme, že si najbohatší ľudia sveta z rebríčku najbohatších ľudí sveta ťažkú hlavu nerobia. Sústredia sa na svoj biznis, na svoje bohatstvo a nezaujíma ich, či má najviac Bill, Warren alebo či sa do rebríčku snaží dostať nejaký Robko, ktorý si nahrabe, kde sa dá. Bežní ľudia, vidiaci v boháčoch motiváciu a nesplnené sny, tieto štatistiky sledujú. A my tiež.

Neporaziteľný zakladateľ Microsoftu Bill Gates je predsa po dlhých rokoch porazený. Najbohatším mužom planéty sa stal zakladateľ Amazonu Jeff Bezos. Začínal s malým webshopom s knihami, no po rokoch vybudoval najväčšiu sieť online obchodu.

V roku 2017 cena akcii Amazonu vzrástla o neuveriteľných 40 %, práve preto Jeff predbehol Billa so svojimi, a teraz si sadnite, 91 miliardami amerických dolárov! Chudáčik Bill má iba úbohých 90 milárd. Aby ste si to vedeli predstaviť aj v číslach, je to 91 000 000 000 dolárov. A čo tá suma znamená v praxi? Ja som bol tento rok v Chorvátsku na dovolenke, Jeff si môže Chorvátsko kúpiť, trebárs (pozn. red.: skutočná trhová hodnota krajiny nebola pri písaní tohto článku zohľadnená).

Foto: businessinsider.com, theguardian.com