Nie nerobíme si srandu, naozaj európske tanečné kluby zasiahla vlna šňupania čokolády.

Drogy sú out. Teraz frčí čokoláda! Je známe, že po čokoláde máte o niečo lepšiu náladu. Ibaže vymeniť tvrdé drogy za maškrtu a aj tak sa počas víkendovej noci odstreliť relaxovať do paralelného vesmíru? Nuž, máte pravdu, až takto to nefunguje.

Po šňupnutí čokolády pocítite nával endorfínov, ktoré vo vás vyvolajú eufóriu. Pri tanečnej hudbe je pocit o niečo intenzívnejší. Samozrejme, sa nešňupe hocijaká Milka. Čokoláda má vysoký obsah magnézia, ktoré sa postará o zrelaxovanie svalov. Snáď nie až tak, že spadnete na zem a nebudete sa vedieť pohnúť. Trochu serióznejšia informácia v tomto mori zvláštností je, že výskum z londýnskej Kongston University jasne preukázal pozitívny vplyv čokolády na výkon skúmanej skupinky cyklistov. Tí zaznamenali vyšší výkon po požití čokolády v porovnaní s tréningom bez čokolády. Za vyšší výkon vraj môže epicatech, ktorý nájdete v tmavej čokoláde. Táto látka nabudí telo, rozšíri cievy a kyslík sa tak ľahšie dostane do svalov a podporí lepší výkon. Kašlať však na vedu poďme späť do klubu.

Zaujímavé fakty o čokoláde

Šňupanie čokolády sa rozmohlo až tak, že sa začali organizovať tematické párty. Na takejto párty sa okrem nadrteného čoko prášku podáva tiež čoko smoothie, vegánske jedlá, čokoláda kombinovaná s rôznymi bylinkami a mnoho iného. Avšak surové kakao ide na odbyt najviac, pretože so zabávajúcimi vraj robí najväčšie divy. Snáď mal v doterajšej histórií týchto párty aspoň jeden účastník viac ako tri roky.

Celá čokoládová šialenosť vznikla po tom, čo v roku 2007 belgický odborník na čokoládu Dominique Persoone skonštruoval prístroj na šňupanie ako atrakciu na párty pre Roling Stones. Táto sranda sa nakoniec ujala v gastro kruhoch a jedno obdobie ste mohli vo vyhlásených reštauráciach veselo šňupať mix kakaa z Dominikánskej republiky a Peru, malín, zázvoru a mäty. Šéfkuchári dokonca experimentovali s čili. Ako to dopadlo, je zrejme každému jasné.

Šňupacie zariadenie kúpite na internete približne za 45 eur a bolo už exportované do Ruska, Indie, Kanady, Austrálie a USA. Takže už sa nemusíte triasť, keď okolo vás pôjdu policajti a vy budete mať v peňaženke trochu cukru. Skôr si dávajte pozor, aby vám ratolesti všetko nesfúkali už na raňajky.

zdroj: vedelisteze.sk, youtube.com l foto: ibtimes.co.uk