Počas minulého roka prekvapil hudobný svet svojim novým albumom najslávnejší raper Eminem. Ten sa na ňom okrem zvyčajnej kritiky americkej vlády pustil aj do generácie súčasných raperov, ktorých zosmiešňoval v mnohých skladbách. Na to nedávno po niekoľkých mesiacoch zareagoval spevák Justin Bieber, ktorému sa to vôbec nepáči! 

Existuje mnoho názorov, podľa ktorých je generácia súčasných raperov príliš uplakaná a depresívna. Vodcom tohto boja proti aktuálnej vlne rapu sa stal 46-ročný Eminem so svojim albumom Kamikaze, ktorý sa dostal na svetlo sveta koncom minulého leta. Na ňom ostro kritizoval prístup mladých interpretov k rapu a ich tvorbu, ktorú označuje za slabú a zbytočnú. Celkovo sa na danom albume objavilo až 153 rôznych dissov, ktoré tvorili 15 % celkovej minutáže jeho diela.

Tento jeho album rozdelil rapových fanúšikov na dve skupiny, z ktorých jedna s Eminemom súhlasila a „žrala“ mu každé slovo, no tá druhá sa zas s jeho názormi nestotožnila. A na čelo tej druhej skupiny sa nedávno postavil aj obľúbený popový spevák Justin Bieber, ktorý verejne proti legendárnemu raperovi vystúpil.

Eminem – Kamikaze

Bieber sa na Instagrame vyhradil proti vyjadreniam obľúbeného rapera s tým, že on má tento nový štýl rapu a hudby rád a Eminem sa do toho nevyzná a nerozumie tomu. Mnoho ľudí a rapových médií však Biebera ihneď odsúdilo, že toto nemôže napísať o tak úspešnom umelcovi, ktorý je na scéne už viac ako 30 rokov a na konte má stovky miliónov predaných albumov ešte z doby, keď Bieber nevedel ani rozprávať.

Eminem dosiahol minulý rok s albumom Kamikaze obrovský úspech.

Možno aj preto sa 25-ročný Justin Bieber rozhodol svoje vyjadrenie oľutovať a na svoj instagramový profil pridal pre zmenu príspevok, v ktorom sa „vyspovedal“ zo svojich veľkých problémov s depresiou. Tie sú už dlhé mesiace verejným tajomstvom a kvôli depresii sa Bieber momentálne koncertovaniu nevenuje, no v lete by sa fanúšikovia mali dočkať jeho nového albumu. No veľa ľudí si myslí, že nie je kompetentný sa vôbec k rapu vyjadrovať.

Justin Bieber momentálne bojuje s veľkými depresiami.

Foto|Video: Instagram/JustinBieber, Instagram/Eminem, Twitter, YouTube