Súťažiaci z viacerých krajín sveta si vyskúšali veľmi špeciálnu bežeckú súťaž, takzvanú “Beer Mile World Classic”, ktorá spája príjemné s užitočným, teda zdravú rozcvičku s pitím výživného chmeľového nápoja. Pivná míľa je asi jedinou športovou udalosťou roka, kde je pitie alkoholu podmienkou dobrého výkonu a nie prekážkou.Muži a ženy z celého sveta cestovali na konci júla do Londýna, aby sa mohli zúčastniť medzinárodného pijackého závodu. Každý súťažiaci musel na začiatku behu vypiť minimálne 355 mililitrov piva s obsahom alkoholu aspoň 5% (slabota, nie?). Následne ho čakali štyri bežecké kolá po približne štyristo metroch, medzi ktorými dopĺňal tekutiny. Teda pivo.

Kruté pravidlá súťaže hovoria, že ten, kto neudrží počas behu pivo v žalúdku (alebo teda aspoň v ústach, keď už mu vybehne nesprávnym smerom…), dostane mínusové body. A ako nám ukazuje nasledujúce video, ani tí, čo dobehnú do úspešného konca, to v tejto súťaži ešte nemajú celé vyhraté. Lebo rovnováha je sviňa.

https://twitter.com/HUTCTV/status/760469471270023168

“Musíte vedieť dobre hltať, ale zároveň mať aj veľké kroky,” povedal Kanaďan Corey Bellemore, ktorý vyhral v elitnej kategórii s časom 4 minúty a 34 sekúnd. Vzhľadom na to, že takúto radu by sme vedeli dať aj my, a to sme o súťaži len čítali, očividne sa ho na názor pýtali tesne po tom, ako dobehol do cieľa.

Okrem iného je zaujímavé, že sa súťaží vo viacerých kategóriách, vrátane ženskej. No čo, aj niektoré dámy si radi pochutnajú na kvalitnom pive. A tá míľa behania, to je už len bonus.

Zdroj: Reuters Television, Twitter.com |  Foto: Twitter.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Benedikt
Optimistický existencialista, ktorý, predtým než ráno vstane z postele, musí dennodenne riešiť otázku, či má jeho život zmysel. Väčšinou to vyrieši ranná káva.