Niektorí chlapi sú z nich unesení, pretože poriadna žena predsa musí mať ,,cici aj rici“. Iní by im najradšej naordinovali diétu a odporučili predplatiť si permanentku do fitka. Nech je tak či onak, faktom zostáva, že predvádzacie móla a stránky módnych časopisov už dávno nepatria len modelkám s konfekčnou veľkosťou 32/34. Sebavedomé bacuľky, ktoré vedia svoje kilá nosiť s gráciou, sú vo svete modelingu stále žiadanejšie.Patrí k nim aj brazílska kráska FLUVIA LACERDA, ktorá modelingový svet uchvátila svojou prirodzenosťou. Otvorene priznala, že nikdy nedržala žiadnu diétu, pretože nechce byť otrokom rátania kalórií. Módu pre bacuľky predvádza od roku 2003 a podarilo sa jej zažiariť v kampaniach viacerých známych spoločností, napríklad IGIGI, Torrid, Takko Fashion či Eliza Parker.

fluvia4_22125_0x745

Za svoje kypré tvary sa nehanbí ani CHLOE MARSHALL. Pôvabná bacuľka je dokonca natoľko odvážna, že sa v roku 2008 prihlásila do súťaže Miss Anglicko. A urobila dobre! Aj keď si vtedy len 17-ročná študentka operného spevu musela vypočuť aj množstvo kritických poznámok o svojej postave, porotu očarila a v súťaži obsadila druhú priečku. Plnoštíhla vicemiss pri výške 168 centimetrov vážila viac než 80 kilogramov a ženy s podobnými proporciami na nej oceňovali najmä to, že je so svojím telom vyrovnaná a svoju hmotnosť nijako extra nerieši.

chloetumblr_nqevljx9JS1s5efw2o1_1280

Kalifornčanka KATE DILLON si naopak pre svoju hmotnosť vytrpela veľa. V detstve ju spolužiaci častovali posmeškami, takže nečudo, že sa neskôr snažila kilogramov navyše zbaviť. Podarilo sa jej to a ocitla sa na mólach tých najšpičkovejších módnych prehliadok. Snaha o udržanie štíhlej postavy však vyústila do anorexie a Kate skončila v nemocnici. Dnes sa už hladovkami netrápi a ostatným ženám ukazuje, že aj plnoštíhla dáma môže byť krásna. Pre zaujímavosť, Kate Dillon bola prvou XL modelkou, ktorá sa objavila na stránkach amerického Vogue a časopis People ju zaradil medzi najkrajšie ženy sveta.

kate-dillon-mannequin-pour-grande-taille-image-260376-article-ajust_930

Krásna Američanka ASHLEY GRAHAM sa objavila na titulných stránkach časopisov Vogue, Glamour či Harper´s Bazaar. Známou sa stala vďaka predvádzaniu spodnej bielizne pre väčšie veľkosti, niekoľkokrát však bola aj tvárou módnej značky Levi´s. Pôvabná bacuľka za zmeny vo vnímaní ženskej krásy bojuje aj na iných frontoch než len na predvádzacích mólach – so študentmi vysokých škôl beseduje o zdravom pohľade na ľudské telo a o schopnosti prijať sa a mať sa rád aj s nejakým tým kilečkom navyše.

Ashley-Graham-walks-the-runway-as-Addition-Elle-presents-FallHoliday-2015-RTW-and-Ashley-Graham-Lingerie-Collection

Plnšie krivky a oblé tvary sú presne to, čo preslávilo aj modelku TARU LYNN. Prepracovala sa na titulné strany viacerých renomovaných časopisov, na obálke magazínu Elle k nej dokonca pridali pomenovanie The Body (Telo). V súčasnosti patrí Tara k najžiadanejším XL modelkám, objavila sa v kampaniach značiek Nordstrom, Macy´s, Forever 21, H&M a ďalších.

File written with CompuPic(R) - Photodex Corporation (http://www.photodex.com)

Foto: theplace2.ru, howtallis.org, irishmirror.ie, thecurvyfashionista.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mia
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.