Fakt, že Amerika je krajinou neobmedzených možností, môže byť síce ešte stále pravdou, napriek tomu je ale nespochybniteľné, že Čína v poslednom čase získava poriadny náskok. Naposledy to dokázala na dubajskom autosalóne.

Koncom minulého roka bola v Dubaji predstavená naprosto šialená limitovaná edícia modelu SUV Karlmann King. Toto gigantické monštrum je zostavené tak, že by ste v ňom prežili aj apokalypsu.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Jeho šesťtonové geometrické línie až priveľmi pripomínajú bojovú stíhačku, podvozok Číňania použili z amerického nákladiaku Ford F-450 a vybavili ho neuveriteľnou schopnosťou fungovať aj pri 200-stupňovej teplote. Pod kapotou sa nachádza 6,8-litrový desaťvalec, no kvôli váhe je jeho najvyššia rýchlosť limitovaná len na 140 km/h. Vďaka svojej výške, ktorá činí viac než 2,5 m, poskytne majiteľovi totálne súkromie, nakoľko okná začínajú o kus vyššie, než dovidí priemerný basketbalista NBA.

Na prvý pohľad vás dostane svojou matnou čiernou karosériou s ozdobnými ostrými zlomami, ktoré ešte viac vyzdvihujú jeho monštróznosť. Interiér auta je vybavený širokouhlým televízorom, PlayStation 4, kávovarom Nespresso, mini chladničkou, malým trezorom, Apple TV, elektricky ovládanými výsuvnými stolíkmi a dúhovým osvetlením. Nechýba ani čalúnenie alcantarou, drevené dekorácie a zlaté ozdobné lišty.

Spoločnosť IAT Automobile Technology viac detailov o tomto kolose tají, známe ale je, že plánuje vyrobiť len desať kusov, ktoré budú stáť 3,8 milióna dolárov.

Karlmann King

Zdroj: maxim.com | Foto: karlmannking.com, Facebook