Určite to poznáte. Prídete domov, svoje auto starostlivo uzamknete a s pokojom na duši sa vydáte spať. Po celý čas vás ale sprevádza nepríjemný pocit, ktorý vám hovorí, že vaše auto možno nie je v takom bezpečí, ako sa na prvý pohľad môže zdať. A vaše podvedomie má pravdu. Šikovní autičkári si totiž našli ďalší spôsob na odcudzenie auta.Jeden z mnohých princípov na vykrádanie našich štvorkolesových tátošov je pritom extrémne jednoduchý. Stačí vám kúsok lana, respektíve povrazu, ktorý dokážete pohodlne prestrčiť popod tesnenie dverí až do interiéru vozidla. Na tomto povraze nesmiete zabudnúť na vytvorenie kvalitnej slučky. Nemôže sa vám totiž stať, že vytvorená slučka sa počas „práce“ rozmotá.

Ak už máte slučku vytvorenú a povraz ste dostali do interiéru vozidla, princíp je v tejto chvíli už jednoduchý. S vytvorenou slučkou musíte pohybovať tak, aby ste do nej zachytili kolík zámky vozidla, obmotali ho a jednoduchým ťahom ho vytiahli. V tomto momente vám už vo vykradnutí cudzieho vozidla nestojí nič v ceste.

Je až zarážajúce, aké jednoduché je dostať sa do dnešných automobilov. Pre dlhoprstých nie je vôbec náročné pohodlne obísť všetky bezpečnostné systémy a dostať sa do našich vozidiel. Pochopiteľne, tie modernejšie z nich už vysúvacími kolíkmi na uzamykanie nedisponujú, takže môžu ich majitelia predsa len o čosi pokojnejšie spávať.

Zdroj: Facebook.com | Foto: Auto.theft.info

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Lukáš
Normálny slovenský chalan, ktorý sa snaží užívať si každú sekundu svojho života. Medzi jeho záľuby patrí napríklad šport ale aj kultúra. Nebojí sa spraviť si srandu z čohokoľvek, ani sám zo seba.