Pravdepodobnosť, že sme vo vesmíre sami, je mizivá. Napriek tomu mnohí veria opaku. O lietajúcich tanieroch, zvláštnych objektoch, záhadných únosoch či úkazoch sa hovorí stále viac a v poslednej dobe sa nimi nezaoberajú len vedci a inžinieri, ale aj mnohé významné osobnosti, vrátane samotných astronautov.

Deke Slayton, člen projektu Mercury, ktorý bol prvým vesmírnym projektom NASA, už v roku 1951 uzrel vo vesmíre zvláštne úkazy, nemohol však o nich verejne hovoriť. Videl ich na vlastné oči, ako sa vznášajú nad Minnesotou a chvíľami, akoby viseli pod uhlom štyridsaťpäť stupňov. Objekty ale nemohol nijako zaznamenať, pretože nemal žiadny fotoaparát ani kameru.

Ďalším významným mužom, ktorý prehovoril, je Leroy Gordon Cooper. Leroy bol v neskoršej dobe taktiež členom projektu Mercury. Počas slúženia pre letectvo vraj spozoroval množstvo lietajúcich objektov bez pozemského pôvodu. Cooepr dokonca na pôde OSN vyhlásil, že na našu planétu pravidelne lietajú mimozemské lode s posádkami, pričom tieto civilizácie sú podľa neho na oveľa vyššej úrovni ako my.

Obaja astronauti sa absolútne stotožňovali aj so slovami Edgara Mitchella, ktorý v roku 1971 pristál na Mesiaci. Tento muž taktiež videl rôzne lietajúce objekty a vyjadril sa aj na adresu Roswellskej tragédie. Podľa neho nie je pochýb o tom, že v Roswelli stroskotala mimozemská loď, a USA sa to len snažilo zakryť – predovšetkým preto, aby bolo krok pred Sovietskym zväzom.

Tvrdení a faktov stále pribúda. UFO a mimozemské lode zrejme nie sú len nejakými výmyslami a denne sa k tomuto názoru prikláňa stále viac ľudí. Ste medzi nimi aj vy?

Zdroj: UNILAD | Foto: YouTube