Archeológom v susednom Rakúsku sa podarilo nájsť unikát. Pri vykopávkach totiž objavili niečo, čo vyzerá takmer identicky ako mobilný telefón. Ide o dôkaz cestovania v čase alebo dôkaz toho, že naši predkovia disponovali určitým typom moderných technológií? Dokonca sa možno jedná o hmatateľný dôkaz prítomnosti mimozemskej civilizácie!

Takáto správa pred pár dňami pobláznila celý svet a možno ste ju zachytili aj vy. Archeologický nález dokonale pripomína mobilný telefón, ktorý namiesto klasickej abecedy používa abecedu klinovú. Je to pravda alebo len šikovný ťah senzáciechtivých podvodníkov? Tvrdenie, že mobilné telefóny nie sú súčasťou výhradne len tejto doby, má podporiť aj video z roku 1928, na ktorom je údajne zachytená telefonujúca žena.

Ako to však v skutočnosti je? Už samotné klinové písmo naznačuje, že tu niečo nesedí. Mobilný telefón starý 800 rokov a používa klávesnicu s 3500 rokov starým písmom? Dosť nepravdepodobné. A pri podrobnejšom skúmaní staršie ročníky zistia, že stredoveký telefón je dokonalou kópiou Ericssonu SH868, ktorý máte možno ešte na pamiatku niekde odložený aj vy.

Nemusíte byť odborník, aby ste zistili, že sa jedná o podvod. Autormi tohto „diela“ sú nemeckí sochári Karin a Karl Weingärtnerovci, ktorí využili naivitu ľudí, aby spropagovali svoju firmu na výrobu starovekých replík. Šikovná reklama, čo poviete?

mobil

Zdroj: Unbelievabe-facts.com, Youtube.com | Foto: Youtube.com