Spoločnosti ako Apple, Google, Microsoft, Coca-Cola, Wal-mart, Goldman Sachs a ďalšie investujú 140 miliárd dolárov do zmiernenia vzdušných emisií, spotreby vody alebo nových obnoviteľných energií, ktoré by mali zásobiť viac ako 1,3 milióna amerických domácností.Táto nie zrovna malá čiastka, ktorá by mala výraznou mierou pomôcť s plánom na klimatickú zmenu, nepredstavuje ale ani zďaleka posledné financie, ktoré by od veľkých spoločností na tento účel mali putovať. Informoval americký prezident Obama.

Cieľom je znížiť emisie z elektrární o zhruba 30 % do roku 2030, najmä formou budovania nových typov elektrární s menšími emisiami, ktoré znečisťujú ovzdušie. Elektrárne sú totiž jedným z najväčších zdrojov znečistenia ovzdušia v USA.

Nás v redakcii zaujíma, či sa také niečo v dohľadnej dobe udeje aj na území Európy alebo napríklad takej Ázie, kde je Čína “komínom sveta” s najväčšími emisiami na svete, ktoré im dovoľuje svetová legislatíva vypúštať do ovzdušia pre výnimku, nakoľko je Čína zaradená medzi rozvojové krajiny sveta.

Správu priniesol czechcrunch.cz s odvolaním sa na zdroj wsj.com