Hackeri zo skupiny Anonymous po piatkových útokoch na Paríž vyhlásili terorizmu vlastnú vojnu. Vojnu, v ktorej nemusia vytiahnuť zbraň, zabiť. Vojnu, v ktorej im stačia informácie. „Sloboda prejavu a názoru je základne právo – brániť mu znamená útočiť naň,” odkazujú. Hoci ľudia sú sčasti skeptickí, hackeri môžu dokázať viac, ako by sa na prvý pohľad zdalo.„Vystopujeme vás kdekoľvek na planéte, nikde nebudete v bezpečí. Sme Anonymous. Sme légia. Nezabúdame. Neodpúšťame. Očakávajte nás, ISIS a Al Kajda – okúsite našu pomstu.“ Vyhlásenie nebolo prvé, ktorým by sa skupina prihlásila k boju proti terorizmu. Prvýkrát podobné rozhodnutie zverejnili po útokoch na francúzsku redakciu Charlie Hebdo.
Na internete sa ich iniciatíva nestretla s veľkým pochopením. Ľudia skôr žartovali, že skupina ako Anonymous dokáže organizáciu ISIS zničiť, iba ak v hre Call of duty. Opak je však pravdou. Anonymous už veľakrát dokázali svoju silu. Teroristi tak, ako všetky organizácie sveta, potrebujú ku komunikácií mobily, počítače, internet. Všetko toto dokáže Anonymous ovládnuť.

Po pár hodinách od zverejnenia videa Anonymous sa objavili aj prvé výsledky. Zverejnené boli mená viacerých významných členov ISIS zodpovedných najmä za nábor ľudí.
Myslíme si, že Anonymous dokážu viac, ako skeptici očakávajú.