Rolls Royce Silver Shadow je britským symbolom luxusu z povojnových čias. To, že ale príde niekto, kto chce tohto staručkého pána prerobiť na kráľa driftovacích ciest, prekvapilo aj samotných konštruktérov, ktorí sa ešte s ničím podobným nestretli!Rolls Royce Silver Shadow sa vyrábal od roku 1965 až do roku 1980 a za tú dobu si dokázal vybudovať širokú základňu obdivovateľov po celom svete. Osadený mal vidlicový osemvalec s obsahom 6,75 litra schopný zrýchlenia z 0-100 km/h za hraničných 11 sekúnd. V tej dobe takmer každý sníval o tom, že automobil s revolučným dizajnom a nezvyčajným typom karosérie, bude vlastniť vo svojej garáži.

Rolls Royce, driftovaci Rolls Royce, Rolls Royce Silver Shadow

Zatiaľ čo nejedna babička s dedkom by nad spomienkou tohto elegána potichučky zaplakali, v Anglicku sa pokúsili vzkriesiť legendu britských ciest zo záhrobia a posnažili sa dať tomuto veteránovi novodobý agresívny vzhľad. Keď hviezda miestnych driftérov prišla k vychýrenému dizajnérovi Khanovi, každý v tíme už tušil, že ich čaká ťažká robota. Keď im ale oznámil, že by si želal Rolls-Royce prerobiť na driftovací stroj, úsmev na perách konštruktérov náhle vyprchal. Neohybné, pomalé a najmä tvarom neschopné vozidlo premeniť na niečo tak moderné, je takmer nemožné. Pravdepodobne sa budete čudovať rovnako ako my, no títo borci to zvládli na výbornú.

driftovací Rolls Royce, Rolls-Royce Silver Shadow, britský Rolls Royce, tuning Rolls-Royce, palubovka Royce Rolls Silver Shadow

prevodovka Rolls-Royce, driftovací Rolls Royce, Rolls-Royce Silver Shadow, britský Rolls Royce, tuning Rolls-Royce

Rolls-Royce 2016,driftovací Rolls Royce, Rolls-Royce Silver Shadow, britský Rolls Royce, tuning Rolls-Royce

Rolls-Royce 2016,driftovací Rolls Royce, Rolls-Royce Silver Shadow, britský Rolls Royce, tuning Rolls-Royce

Zdroj: YouTube.com  | Foto: speedhunters.com, wikipedia.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
RoKo
Keď dokážeš hrať akoby o nič nešlo, keď ide o všetko - potom budeš ťažko poraziteľný.