26-ročný Američan Andrew Jones zo štátu Conneticut našiel svoju najväčšiu vášeň v cvičení. V roku 2012 mu však zostalo pri behu zle a nemohol dýchať. Po pár minútach všetko ustalo a Andrew naďalej pokračoval v cvičení. Jeho ťažkosti sa ale po čase stále vracali. O dva roky neskôr mu lekári zdelili krutý verdikt. Buď zomrie, alebo musí okamžite podstúpiť transplantáciu srdca!Dva roky po spomínanom incidente pri behu sa Andrew opäť začal cítiť veľmi zle. Mal vysoké teploty, vykašliaval krv a lekári mu po sérii vyšetrení diagnostikovali dedičnú chorobu postihujúcu srdce, zvanú kardiomyopatia. Andrew zostal v nemocnici, pretože jeho stav sa rapídne zhoršoval, dokonca až natoľko, že napokon nemohol bez cudzej pomoci ani stáť na nohách. Písal sa rok 2014 a lekári mu predostreli jeho možnosti. Buď zomrie, alebo musí okamžite podstúpiť transplantáciu srdca.

Andrew Jones Andrew Jones

Bohužiaľ, v tom čase nemali lekári žiadne srdce vhodné na Andrewovu transplantáciu, a tak mu ponúkli ďalšiu možnosť – umelé srdce. Nebezpečná operácia srdca dopadla, našťastie, úspešne a Andrew dnes žije plnohodnotný život. No keďže umelé srdce potrebuje na svoje fungovanie prístroj umiestnený mimo tela, mladý bodybuilder musí pri sebe nosiť až do konca života ruksak s prístrojom, ktorý do umelého srdca v jeho tele pumpuje z dvoch trubíc vzduch.

Andrew Jones Andrew Jones

Po istom čase od úspešnej transplantácie umelého srdca sa Andrew začal pomaličky vracať k svojej najväčšej vášni, k cvičeniu. Dnes Andrew chodí do práce, pravidelne cvičí a navyše založil charitu s názvom Hearts at Large, ktorá oboznamuje ľudí s rizikami súvisiacimi s ochorením srdca a taktiež zbiera peniaze pre zdravotne postihnutých ľudí.

Andrew Jones

Andrew Jones je statočný mladý muž, ktorý ustál najťažšie chvíle života na pokraji smrti a nikdy sa nevzdal. Napriek tomu, že má umelé srdce, nehľadá žiadne výhovorky a s plným odhodlaním sa vrátil k svojej najväčšej vášni, k cvičeniu!

Zdroj: Dailymail.co.uk | Foto: Facebook.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D