Niektorí z vás možno netušia, že sympatická herečka Andrea Kerestešová (31), hrajúca prevažne v českých filmoch a žijúca v Prahe, napriek tomu, že vo filmoch hovorí česky, je vlastne Slovenka. Môžete si ju pamätať napríklad z filmu Rafťáci, kde mala dokonca český dabing. Andrea má však za sebou aj pomerne úspešnú kariéru modelky a dokonca aj sama fotí.

Andrea pochádza z Vranova nad Topľou a na vysokej škole v Trnave vyštudovala dramatiku. Po dokončení štúdia sa živila ako modelka. Jej tvár môžete poznať aj z klipov Terezy Kerdlovej, No Name či Dana Bártu. V roku 2006 debutovala vo filme, a to práve v Rafťákoch, kde hrala hlavnú ženskú postavu, členku vodáckeho oddielu, Kláru.

Nedávno mal premiéru film Celebrity, s.r.o., v ktorom si zahrala odvážnu scénu iba v podprsenke (obrázok z nej môžete vidieť aj v titulnej fotke článku). Na túto inkriminovanú scénku padla reč aj v Show Jana Krausa, čo nemohlo dopadnúť inak ako vtipne (video na konci článku).:)

17 15 14 07 08 09 10 11 12 06 05 04 03 02 01

Foto: Tomáš Třeštík, fuuz.cz, idnes.cz, novinky.cz, Jiří Káš, ČT, Lucie Robinson, Blesk.cz, Ladislav Křivan, Martin Mithofer, abl