Zdá sa, že americká nadnárodná korporácia zaoberajúca sa výrobou automobilov nezaspala ani tento rok na vavrínoch a opäť sa máme na čo tešiť. Ford totiž avizoval znovuzrodenie svojho pick-upu F-150, ktorý by mal po ročnej prestávke poskytnúť ešte lepší výkon v kombinácii s agresívnym vzhľadom a množstvom paketov s výbavou.Monštruózny Ford F-150 v modelovom rade pre rok 2016 ponúkne až 5 stupňov výbavy: XL, XLT, Lariat, King Ranch a Platinum, pričom ako už iste tušíte, od základu pôjde o poriadne zaujímavé balíčky, ktoré vo viacerých smeroch predbehnú základnú výbavu Mercedesu či Audi. Veď informačno-navigačný systém Sync 3, reprosústavu Sony s desiatimi reproduktormi, panoramatickú strechu, vyhrievané a klimatizované plne automatizované predné sedadlá, vyhrievané zadné sedačky, diaľkové štartovanie a otváranie batožinového priestoru či kamery zvierajúce uhol 360°, to len tak hocikto v základnej výbave neponúkne.

auto4Pochopiteľne, ak siahnete po pakete Limited, vyššie spomínané budete brať ako samozrejmosť. Rovnako tak si pomaly zvykajte aj na dvojfarebný kožený interiér, chýbať tu tiež nebude obloženie prístrojovej dosky z pravého dreva alebo doplnky vo forme obloženia z lešteného kovu. A aby ste nezabudli, v akom aute to vlastne sedíte, výrobca vám na lakťovú opierku efektne umiestnil plaketu s laserom gravírovaným výrobným číslom auta.

auto5

Nový Ford sa nedá zahanbiť ani čo sa exteriéru týka. Skvelý pocit z obrovského auta pomôžu navodiť chrómové kľučky dverí, mohutný predný nárazník implementujúci chrómovú mriežku, 22-palcové disky z lešteného hliníka, chrómovaná koncovka výfuku, elektricky sklopné a výklopné nášľapy pod prahy dverí a v prípade, že ste si zvolili výbavu Limited, pripravte sa na takéto označenie aj na miestach, kde by ste to možno nečakali.

Portrait Of Friends Having Party In Swimming Pool

Ako už iste tušíte, monštrum na cestách potrebuje aj poriadny motor. Ford nás v posledných rokoch už niekoľkokrát presvedčil, že ani ten jeho nepatrí k slabinám. Napokon preplňovaný šesťvalec EcoBoost o objeme 3,5 litra ponúkne výkon 269 kW, čo predstavuje 365 koní. Americká automobilka zaradila do ponuky tiež prémiový 8-valec o objeme 5 litrov s monštruóznym výkonom 302 kW. Hnacej jednotke bude v oboch prípadoch dopomáhať 6-stupňová automatická prevodovka, pričom v závislosti od výbavy si môžete zvoliť tiež pohon dvoch, respektíve všetkých kolies.

auto7

Vzhľadom k vyššie vymenovaným faktom môžeme smelo tvrdiť, že cena nie je vôbec prestrelená. Začína sa totiž na čiastke 28 tisíc USD, pričom ak plánujete stiahnuť po pakete Limited so všetkými vymoženosťami, pripravte si niečo málo nad 60 itsíc USD.

Zdroj: Caranddriver

Autor: Lukáš P.