Výrazné lícne kosti, podlhovastá tvár alebo príliš hranatá čeľusť? My vám ponúkame riešenie. Nájdite si ten správny strih, ideálny pre váš typ tváre a vyzerajte jednoducho neodolateľne!

Provokatívny a neupravený zovňajšok používali kedysi naši otcovia ako symbol rebélie a odporu voči autoritám. Dnes je všetko inak a brada sa stala symbolom mužnosti. Veľa mužov ju používa ako nástroj zvádzania a stala sa obľúbeným doplnkom aj u tých, čo sa nezaujímajú veľmi o módu alebo sú lenivý sa holiť.

„Je pravda, že nosenie fúzov alebo brady môže pozitívne zmeniť vzhľad človeka, jednoducho sa stávajú atraktívnejšími  a zmyselnejšími,“ tvrdí Giuseppe Marini, uznávaný kaderník a holič z Milána. Odborníci tvrdia, že všetko závisí od toho, ako si bradu upravíme a aký strih zvolíme, pretože nie každý typ brady je vhodný pre každého. Len pre vás sme preto zostavili mini-sprievodcu rozstrihov a pripojili sme aj pár rád, ktoré vám pomôžu podtrhnúť vašu mužnosť a se*epíl.

Young couple in bed

Mutton chops alebo Friendly mutton chops

V prvom prípade sa jedná o výrazné bokombrady, kde sa oholí len oblasť brady a fúzov. Pri Friendly mutton chops sa necháva aj oblasť fúzov a holí sa len brada. Tieto strihy sú vhodné skôr pre mužov, ktorí majú dlhé čelo a bradu.

Intimate young couple during foreplay in bed

Chin Curtain

Ak máte obdĺžnikový typ tváre, tento strih je presne to, čo potrebujete, aby ste zjemnili ostré črty a zvýraznili svoje oči. Vhodné sú pre vás aj hustejšie strihy s briadkou ako Short Boxed beard, Ducktail a French Fork.

Intimate young couple during foreplay in bed

Chin Puff

Tento strih spolu s verziami Van Dyke, Balbao, Sparrow pridajú trochu chlapskej tvrdosti každej okrúhlej tváričke. Pokiaľ vyzeráte stále ako chlapček, aj keď ste už dávno mali 30 a chcete dodať vašej tvári mužnosti, určite vyskúšajte tento strih. Postačí, ak si vytvarujete a upravíte bradu a fúzy. Dĺžka záleží len na vás.

Intimate young couple during foreplay in bed

Petit Goatee

Tento strih spolu s verziami Anchor a Hollywoodian je ideálny pre mužov, ktorých trápi štvorcový typ tváre a chcú zjemniť ostré črty. Nechajte si narásť bradu, spolu alebo bez fúzov, či bokombrád a udržiavajte si ju v dostatočnej dĺžke, aby vám opticky prehĺbila a zjemnila kontúry tváre.

Intimate young couple during foreplay in bed

Fu Manchu

Určené hlavne pre tých, čo majú výrazné lícne kosti a malú bradu. Postačí upraviť dĺžku briadky a fúzov, ktoré ohraničujú oblasť úst a oholiť bradu pre dosiahnutie dokonalej symetrie.

Intimate young couple during foreplay in bed

Na záver…

Muži s oválnou tvárou majú najväčšie šťastie, pretože nech si vyberú hocijaký druh brady, budú sa im hodiť úplne všetky. Jediný problém môže nastať pri výbere z tak širokej ponuky strihov. V prípade, že si stále nie ste istý, aký typ tváre máte a aký druh strihu by sa vám najviac hodil, zvoľte jednoducho prirodzený neoholený look. Na všetkých vyzerá dobre a prirodzene a taktiež vám dodá povestný „divoký vzhľad“, ktorý tak ženy milujú. Pozor ale na dĺžku, ktorá musí byť maximálne 2 – 3 mm, pretože inak riskujete, že si vás zmýlia s bezdomovcom.

Foto: Instagram

Autor: Kristína