Konečne sa mu to podarilo! Coyote Peterson z kanálu Brave Wilderness už niekoľko mesiacov cestuje po svete a hľadá tie najstrašnejšie bodnutia hmyzom, aké príroda vyprodukovala. Červený mravec rodu Solenopsis, Zabijak kráv, Zabijak tarantúl… Na prvom mieste je Projektilový mravec. Hovorí sa, že jeho pichnutie sa dá porovnať k postreleniu pištoľou a bolesť trvá celých 24 hodín. Tento malý netvor Petersona máta už od začiatku jeho cesty, ako dopadlo ich stretnutie?

Paraponera clavata alebo Projektilový mravec (po anglicky bullet ant) je číslo 1 v tzv. „žihadlovom indexe“, ktorý pred tridsiatimi rokmi vytvoril americký entomológ Justin Schmidt. Rebríček je zoradený podľa bolestivosti uštipnutia a údaje testoval, ako inak, na vlastnej koži. Bodnutie Projektilovým mravcom opísal, ako chôdzu po rozžeravenom uhlí s pocitom, že sa vám do nohy zabodol dlhý hrdzavý klinec… Chvála Bohu, takéto netvory u nás nenájdete, žijú len v Latinskej Amerike.

Video: Bodnutie Projektilovým mravcom

Ak vás nezaujíma rekapitulácia jeho predošlých kúskov a následné chytanie mravca v džungli, tak si to pretočte na 10:00.

Rituál pre pravých chlapov

Aby ste sa stali bojovníkom v amazonskom kmeni Sateré-Mawé, musíte mať poriadne gule. Na ruky vám nasadia rukavice plné týchto diabolských mravcov a pri mukách potom zatancujete rituálny tanec. Celé to trvá 10 minút a opakovať sa to bude 20-krát… Tejto tradície sa zúčastňujú už 12-roční chlapci! Jeden reportér si to prišiel do Brazílie vyskúšať. Veľmi rýchlo to však oľutoval.

Zdroj: YouTube, smithsonianmag.com | Foto: YouTube