Hektický október je po pokojnom lete náročný. Stresu sa vyhnete, keď si spíšete úlohy a stanovíte priority. Dôležitý je aj kvalitný spánok. 

Náročný október zvládnete, keď si úlohy rozložíte na menšie časti

Po pokojnom lete je tu hektický október plný povinností. Neviete, kam skôr skončiť, aby ste všetko stihli. Ale my vám poradíme, ako sa z blúdneho kruhu dostať von.

Spíšte si úlohy

Zastavte sa v tom šialenom kolotoči. Stres často plynie z toho, že sa cítime preťažení a vo svojich záležitostiach máme chaos. Keď si v nich urobíte poriadok, práca síce neubudne, ale upokojí vás to, pretože budete mať prehľad.

Sadnite si a na papier si spíšte všetky úlohy, ktoré musíte urobiť. Najdôležitejšie veci označte písmenom A. Tie menej urgentnej písmenom B. A zvyšok je C. Teraz jasne vidíte, ktoré úlohy je nutné urobiť ako prvé.

Veľké úlohy si rozložte

Z veľkých úloh máme často hrôzu. Zdajú sa obrovské a nesplniteľné. Preto si ich rozložte na menšie časti, ktoré v pohode zvládnete.

Napríklad máte v práci usporiadať školenia pre ostatných. Úlohy si rozpíšte:

  • zozbieranie podkladov,
  • príprava školenia,
  • nácvik prezentácie.

Keď máte pred sebou konkrétne kroky, je oveľa ľahšie ich splniť.

PR Tropico Náročný september zvládnete, keď si úlohy rozložíte na menšie časti (2)

Preč s výčitkami

Keď nezvládnete urobiť všetky úlohy, netrápte sa. Nikto z nás nie je Superman. Je normálne, že nestíhate 100% z toho, čo ste si naplánovali.

Ale dôležité je nevyčítať si to, pretože to len zvýši váš stres. Však sa nič vážneho nestane, keď podlahu v kuchyni vytriete až budúci týždeň.

Čas na relaxáciu má zmysel

Nepreťažujte sa. Keď sa budete snažiť s vypätím síl splniť všetky úlohy, nezvládnete ich urobiť kvalitne. Radšej sa pozrite na epizódu obľúbeného seriálu alebo si prečítate ďalšiu kapitolu z knižky.

Telo i mozog si odpočinie a budú pracovať efektívnejšie. Preto je dôležitý aj pravidelný 8-hodinový spánok. Klamať sa ho nevyplatí.

PR Tropico Náročný september zvládnete, keď si úlohy rozložíte na menšie časti (4)

Naplánujte si radosti

Život, ktorý by bol len o práci, bude dosť smutný. Možno ste si práve na dovolenke dali predsavzatie, že chcete menej pracovať a viac žiť. Teraz nastal čas ho splniť.

Naplánujte si aspoň 1 udalosť, na ktorú sa budete môcť tešiť:

  • choďte na vinobranie,
  • kúpte si lístky na muzikál,
  • predplaťte si stôl v novej reštaurácii.

S pomyslením, že už za 3 dni zase zažijete niečo naozaj pekného, ​​vám budú hodiny v zamestnaní omnoho rýchlejšie ubiehať.

Spánok lieči stres

S nadsádzkou sa dá povedať, že kto dobre spí, nemusí chodiť k lekárovi. Spánok totiž znižuje stres, pomáha udržať dobrý krvný tlak a zdravú váhu. Tiež zlepšuje pamäť a posilňuje kreativitu.

Preto spánok neodfláknite a spite na kvalitnom matraci. Vyberte si český matrac FOX z lenivej peny, ktorá sa perfektne prispôsobí vášmu telu. Navyše máte na výber z klasickej a wellness varianty matraca.