Žijeme v dobe moderných technológií, ktoré dokážu za nás ľudí vyriešiť mnoho problémov. Pomáhajú nám v práci, doma, na nákupoch… Prakticky všade. Zrejme aj preto sa na nich obraciame čoraz častejšie a ruka v ruke so zahľadenosťou do seba samých zabúdame na okolitý reálny svet. Zamýšľali ste sa ale niekedy nad tým, že to nie je správne?

Bezdomovci svoj život ľahký nemajú. Nejdeme polemizovať o tom, či si za neľahký boj môžu sami, alebo sa s nimi škaredo zahral osud. Je to zbytočné. Každopádne, jedno je isté. Pohľad bezdomovca na svet je iný, ako je tomu v prípade nás. Prisadnite si na ulici k ľuďom bez domova a začnite sa s nimi rozprávať. Ponúknite im pomoc a sledujte ich reakciu. Potom to skúste s bežným uponáhľaným pracujúcim človekom.

Zatiaľ čo bezdomovec s vami pravdepodobne ochotne prehodí niekoľko slov, otrok moderných technológií vás nepochopí. Čo od neho chcete, prečo mu nenapíšete e-mail alebo správu na Facebooku? On predsa na bežnú komunikáciu a vytváranie vzťahov nemá čas! A práve to je podľa pána vo videu veľká chyba.

Prezrite si video, v ktorom muž bez domova hovorí o svojich útrapách, ktoré nikdy nepochopí. Skúste sa následne zamyslieť, či cesta, ktorú sme si vybrali, je správna. Kde skončí naša spoločnosť, keď sa budeme uberať takýmto smerom…

Foto: YouTube