Predstavte si situáciu. Bývate v spoločnej domácnosti s vašou nežnou polovičkou. Máte dostupné len jedno zariadenie pripojené k internetu (počítač, tablet,…). Vaša drahá si spomenula, že niečo zabudla objednať/napísať/pozrieť a vy si v tú chvíľu uvedomíte, že v histórii webového prehliadača sa nachádza niečo, čo by pravdepodobne nemala nikdy vidieť. Spoznali ste sa v tejto situácii? Tu je zopár praktických rád, ako tomu zabrániť. 

Webový prehliadač Mozilla Firefox:

Otvorte webový prehliadač a stlačte ľavy ALT, v ľavom hornom rohu vyberte “Nástroje” a kliknite na “Možnosti”, vo vrchnej ponuke kliknite na “Súkromie” a v ponuke “Uchovávanie histórie” vyberte možnosť “Nikdy neukladať históriu prehliadania”. Následne kliknite na OK a váš problém je vyriešený.

prehliadac 1 prehliadac 2

Webový prehliadač Google Chrome:

Do vyhľadávača (www.google.sk) napíšte ,,Internetový obchod Chrome“. Vo vyhľadávači obchodu napíšte “Click&Clean”. Kliknite na najlepšie hodnotený odkaz (zvyčajne hneď prvý) a kliknite na možnosť pridať do Chromu.

Pre vymazávanie obsahu histórie už stačí len kliknúť na malú ikonku C, ktorá sa vám vytvorila v pravom hornom rohu a následne “Clear Private Data”.

prehliadac 3

Ostatné prehliadače:

Pokiaľ používate iný webový prehliadač alebo ste len veľmi pohodlný človek, stačí vám nainštalovať program CCleaner. Stiahnete si bezplatnú verziu, nainštalujete a spustíte. V ľavom menu zvolíte ,,Čistič“, následne ,,Analyzovať“ a po analýze kliknete na ,,Vyčistiť“.

prehliadac 4

Autor: Martin N.