Vedeli ste o tom, že až sedem z desiatich žien minimálne raz v živote predstieralo orgazmus? Šialené číslo, čo? Ak svoje vyvrcholenie na vás zahrá raz za uhorský rok, pretože je napríklad unavená a s vami spí len preto, aby vám urobila radosť, nič tragické sa nestalo. Ak to ale filmuje pravidelne, je to celkom prúserVedci v USA vypracovali štúdiu, podľa ktorej existuje stále veľa žien, ktoré svoj orgazmus len predstierajú. Kým 85 percent mužov v rámci výskumu tvrdilo, že ich partnerka má orgazmus pri každom styku, vyvrcholenie pri každom milovaní potvrdilo len 64 percent žien. Znamená to, že asi pätina amerických dám tak mužom o svojom orgazme klame. A u tých slovenských to asi bude podobné.

Sledujte Manmagazin.sk aj na Instagrame — TU —

Pritom skutočnou poruchou dosahovania orgazmu (anorgazmiou) trpí len asi 10 – 15 percent žien, u ostatných je dôvod predstierania iný. Napríklad už spomínaná únava alebo jednoducho neschopný milenec. Ako však zistiť, či to partnerka na vás len hrá? Niektorí odborníci tvrdia, že sa to jednoducho poznať nedá. Kým u muža je orgazmus jednoznačne spojený s vonkajším prejavom – ejakuláciou, ženy takýto vonkajší prejav nemajú. A navyše, ženský orgazmus je neuveriteľne variabilný, raz môže byť jemný a priniesť len príjemné uvoľnenie, inokedy môže mať silu uragánu a žene doslova zatemniť mozog.

Zdá sa teda, že odhaliť adeptky na Oscara v posteli je nemožné. A predsa… Existujú určité „symptómy“, ktoré naznačujú, že partnerka vyvrcholenie len predstiera. Ak budete pozorný a vnímavý, môže to byť pre vás oboch veľké plus.

Načasovanie

Len skutočne minimum párov dokáže byť natoľko zladených, že žena aj muž dospejú k vyvrcholeniu súčasne. Chce to tréning. dokonale sa navzájom poznať a byť k sebe maximálne otvorení. Ak tá vaša pravidelne vchádza do cieľovej rovinky zarovno s vami, je veľká pravdepodobnosť, že vás chce len potešiť. V skutočnosti sa možno nachádza ešte kdesi na trati, alebo dokonca rovno na štartovacej čiare.

Rozprávanie

Ak je schopná sa s vami počas svojho orgazmu rozprávať, asi si to neužíva tak, ako by sa zdalo. Orgazmus spravidla trvá niekoľko sekúnd a vtedy žena zo seba dokáže vydať maximálne nejaké nezrozumiteľné zvuky, ale určite nie súvislú reč.

Vzdychanie

Pre vzdychanie platí, že každá žena je iná, a tak aj jej zvukové prejavy pri milovaní sú individuálne a jedinečné. Niektoré sa v tomto smere takmer neprejavujú, a vtedy je dosť problém rozoznať, že jej orgazmus sa blíži. Iné byť ticho jednoducho nedokážu a ak sa musia náhodou krotiť, pretože v susednej izbe spí svokra, neužijú si to naplno. Vzdychanie sa väčšinou počas milovania mení – ako rastie vzrušenie, rastie aj jeho intenzita. Nemeniace sa zvukové prejavy poriadnej sily, ktoré vás majú presvedčiť, že je mimoriadne rozvášnená, však v poriadku asi nebudú. Ak ale vzdychá ako o dušu a svoje „hekanie“ ešte okorení dramatickými výkrikmi, bude to pravdepodobne len pokus o herecký výkon, odkukaný z filmov pre dospelých.

Orgazmické sťahy

Nemusí to platiť stopercentne, ale orgazmus väčšiny žien sprevádzajú nekontrolovateľné sťahy v mušličke. Ide o sťahy svalov na jej stenách, takže by ste ich mali cítiť po celej dĺžke svojho náradia. Ak vaša partnerka nemá zvláštne schopnosti alebo tréning, nevie tieto svaly ovládať vôľou, a k aktivite ich prebúdza práve orgazmus. Vyvrcholeniu predchádzajú aj zmeny na ženských genitáliách – klitoris sa zväčší, malé pysky ohanbia sa naplnia krvou, sú červenšie, horúce a zdurené, steny mušličky sa zvlhčia. Toto sú tiež symptómy, ktoré žena neovplyvní a jasne naznačujú, že zdarný koniec je na dosah.

Telesné signály

Okrem intímnych partií vyvrcholenie signalizuje celé telo partnerky. Bradavky jej stvrdnú a vztýčia sa, dych sa jej zrýchli a stane sa plytkým. Srdce jej začne biť ako o závod, pokožka je na dotyk horúca, u mnohých žien sa na tele objavia kvapôčky potu. Signálom, že práve prežíva orgazmus, sú aj červené škvrny na hrudníku a krku a začervenanie v tvári. Ak nič z toho nepozorujete a partnerka len občas zavzdychá, orgazmus sa s najväčšou pravdepodobnosťou nekonal. Je už teda len na vás, či sa o tom otvorene porozprávate a budete hľadať príčiny, alebo sa budete tváriť ako spokojný divák v kine, ktorý si práve vychutnal ten najúžasnejší herecký výkon…

Foto: flickr.com

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Teo
Riadim sa heslom ,,Ži a nechaj žiť". Ako každý správny Vodnár potrebujem slobodu, neznášam mantinely a obmedzenia každého druhu. Svoj vesmír si neviem predstaviť bez rodiny, priateľov, psa, prírody, kníh, dobrej kávy, postele a počítača. Ak by nebol počítač, postačí aj pero a papier.