Výber autoškoly nie je o nič menej dôležitý ako správny výber strednej či vysokej školy. Síce nie je škola ako škola, ale kvalitných učiteľ je základ úspechu. Aj preto je veľmi dôležité dať si záležať na výbere autoškoly. Veď to, ako sa naučíte šoférovať, vás bude sprevádzať dokonca života. Aké faktory by ste mali zohľadniť pretým, ako vyplníte prihlášku? 

Zháňajte referencie od známych

Na internetových stránkach autoškôl sa nedozviete nič zaujímavé. Všetky majú moderné autá, školených inštruktorov a sú flexibilné. Prvé sito vám pomôžu urobiť vaši známi, rodina a kamaráti. Pýtajte sa na ich osobné skúsenosti. Pretože slovo iných je za viac ako tisíc slov od autoškoly samotnej. Po tomto site by vám malo ostať už iba zopár najvážnejších kandidátov.

Zistite si viac o inštruktoroch

Inštruktor je človek, s ktorými bude tráviť pomerne dosť času. Preto je vždy lepšie, keď si s daným človekom budete rozumieť aj ľudsky. Snažte sa získať čo najviac informácií o tom, kto bude počas vašich prvých kilometrov sedieť po vašej pravici. Kvalitná autoškola, by mala mať aj kvalitných inštruktorov. Tiež sa zaujímajte o to, či sa autoškola resp. inštruktori dokážu prispôsobiť vašim časovým požiadavkám. To je veľmi dôležité.

Zaujímajte sa o vozový park

Nie, nie je jedno, na akom aute sa budete učiť šoférovať. Síce sa hovorí, že ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku, no to platí možno na vojne, v autoškole nie. Dajte si záležať na tom, aby boli autá v dobrom technickom stave. Aby mali kvalitné klinové remene a nie silonky, aby mali funkčnú prevodovku a nie niečo, čo vydáva zvuky tehly v práčke.

Ponúka autoškola aj kondičné jazdy?

Nie každý sa učí rovnako rýchlo a nie každému všetko ide rovnako dobre. Aj preto, keď neviete, ako vám pôjde jazdenie, by ste sa mali zaujímať o to, či autoškola ponúka kondičné jazdy. Tie slúžia na to, aby ste sa pod dohľadom inštruktora zlepšili v riadení či už pred skúškou, alebo aj po úspešnom ukončení autoškoly.