Dnešný deň sa nesie v znamení Valentína. Ľudia po celom svete šalejú, čím prekvapia svojho partnera na dôkaz nekonečnej lásky. Poniektorých (napríklad Victora Vinczeho) tento sviatok opantá natoľko, že polovičku prekvapia snubným prsteňom. Nezúfajte, nemusíte robiť šialené kroky, ale niečím milým svoju drahú predsa len potešiť môžete. My vám poradíme, ako jej spravíte radosť aj bez toho, aby ste si do posledného centu vybrakovali účet.

Zabudnúť na tento deň sa rozhodne nedá, jedine ak by ste posledný mesiac chodili po kanáloch alebo boli zatvorený v priestore bez akéhokoľvek kontaktu so svetom. 14. február sa už roky oslavuje ako deň svätého Valentína, a teda sviatok zamilovaných. Ak teda máte po svojom boku partnerku, skúste ju prekvapiť niečim romantickým. Dnes si skutočne môžete dovoliť každé otrepané klišé.

1. Kvety nikdy nič nepokazia

Je jedno, či jej prinesiete kyticu kvetov priamo k nohám alebo jej ju pošlete do práce. Takéto gesto vždy poteší každú ženu. Darovať kvety je akýmsi rituálom správneho gentlemana spájaný s láskou, úctou a romantikou. Červené ruže patria síce medzi klišé, ale ozaj nepoznáme ženu, ktorú by nepotešili. Nemusíte sa tým riadiť, pokojne vyberte tie, ktoré má frajerka rada, alebo také, ktoré sa páčia vám. Ak sa vyhnete kvetinkám určeným na smútočné príležitosti, máte vyhrané.

2. Romantická večera pri sviečkach

Ďalšie klišé, ktoré si môžete dovoliť. Dobré jedlo v intímnom prostredí, pohár šampanského či kvalitného vína navodia vám aj vašej partnerke príjemnú atmosféru. Ak si trúfate, vymeňte reštauráciu za vlastnú kuchyňu a prekvapte ju svojím kulinárskym talentom. Večeru v Mekáči či KFC nepovažujeme za najlepší nápad, no vyskúšať to môžete.

3. Spodná bielizeň alebo saténová košieľka

Erotická spodné bielizeň môže byť krásnym darčekom nielen pre ňu, ale aj pre vás. Muž, ktorý kúpi partnerke pekné prádielko, tým dáva najavo, že sa mu žena páči a dokáže si ju v takomto rafinovanom a erotickom kúsku predstaviť. Či zvolíte podväzkový pás, čipkované body alebo saténovú košieľku, máte krásny a estetický darček, ktorý si budete užívať ešte dlho. Ak sa vám pošťastí, pribaľte k darčeku aj saténovú šatku alebo masku na oči. To, ako ju dokážete využiť, je už len na vašej fantázii.

4. Do kina na 50. odtieňov?

No, budíš. Pokiaľ viete, že vaša partnerka skutočne túži vidieť 50 odtieňov temnoty, i keď vám sa tak strašne nechce, skúste sa dnes prekonať. Verte, z vašej strany to bude brať ako romantické gesto. Čo už môže byť väčším vyznaním lásky, ako obetovať dve hodiny svojho času počítaním kociek na strope kina. Pokiaľ to prežijete, je možné, že vás bude po filme čakať vcelku vášnivá noc.

5. Vezmite ju na špeciálne miesto 

Určite máte svoje obľúbené miesto. Možno ste sa tam prvýkrát stretli, možno ste ju tam prvýkrát pobozkali. Oživte krásne spomienky a vytvorte prostredníctvom nich nový zážitok. Niekedy sú takéto momenty omnoho cennejšie ako tie najdrahšie šperky či luxusné reštaurácie, ktoré ak chcete navštíviť, musíte rozbiť nielen svoju pokladničku, ale aj prasiatko s úsporami mladších súrodencov.

Jedna malá rada na záver, ako prežiť dnešný deň. Bez ohľadu na to, či sa vám podarilo vymyslieť darček alebo nie, či vám plány vychádzajú alebo vás stretá pasca vedľa pasce, najpodstatnejšie je, aby ste dali partnerke najavo, že ju máte rád.

Foto: giphy.com, rapidleaks.com