Chlapi, ruku na srdce, kto by nechcel mať sľubnú kariéru, veľa žien a kapitál na novú pečeň?Určite ste sa už neraz zaoberali myšlienkou, ako sa stať bohatým pánkom, ktorý bude mať kráľovský život, veľa voľného času a prostriedkov kedykoľvek si vyhodiť z kopýtka.  Väčšinou vás však zrejme zastavila myšlienka, ktorá vám nahovárala, že ak chce byť človek úspešný a bohatý musí mať vlastnosti, akými sú inteligencia, usilovnosť, a samozrejme, aká-taká zručnosť v požadovanom obore. OMYL, toto sú veci, ktoré nám do hláv nabulíkali predkovia žijúci v dobách, kedy človek pre svoju prosperitu musel ešte na sebe pracovať.

Určite si teraz kladiete otázku, ako by som mohol byť bohatý a úspešný bez toho, aby som disponoval aspoň jednou z hore uvedených schopností? Odpoveď je veľmi jednoduchá. Úplne postačí, ak sa budete tváriť, že tieto schopnosti máte. Rozhliadnite sa okolo a položte si otázku, čo robia ľudia, ktorí nič nevedia? No predsa hovoria ostatným, ako veci robiť majú. Zapnite si televíziu a uzriete motivátorov, školiteľov, veštcov, psích psychológov a duchovných koučov. Myslíte si, že niektorí z nich majú poňatia, o čom hovoria alebo máte snáď dojem, že majú reálnu prax? Nie, nevedia a nemajú, ale to im nebráni v táraní bludov o sebareflexii a intenzívnom myslení na úspech. V dnešnej dobe sa najväčšie peniaze točia okolo hlúposti a hrania sa na šikovného.

Young couple in bed

Ak si zapnete TV, spektrum výberu podkladajúceho moje tvrdenie je skutočne široké. V jednom programe si poľnohospodár vyberá medzi troma zhavranelími sestrami tú pravú a ako odmenu získava prenájom na traktor…. v ďalšom chlapík v župane vraví “pálim vaše dlžoby, neúspech, nešťastie v láske, nechuť na sardinky a kvapavku aj s rodovou kliatbou, tak nech sa stane (šak prečo né mój s tebou sa tiež evidentne niečo stalo)”… a na treťom, a toto považujem za skutočnú perlu (aj keď som ho nevydržal sledovať dlho), dievčina vraví nešťastnej paničke „odíďte prosím do vedľajšej izby, musím si pohovoriť s vašou dogou“…  Tak už vidíte, že šancu má ktokoľvek a kreativite sa skutočne medze nekladú.

Inak priekopníkom v tejto zábave bol náš kamarát Vlado, raz si tak niesol igelitku plnú peňazí (samozrejme, zarobených poctivou prácou) a predstavte si, niekto si ho dovolil obviniť z brania úplatku…  no nehoráznosť… mal čo robiť, aby mu vysvetlil, že ich na centrálu predsa priniesol spokojný volič… ale to už asi prezrádzam priveľa detailov. No nič súputníkovia, dúfame že sme vám dodali trochu viery v to, že nič nie je stratené a vaša budúcnosť, bohatstvo a úspech stoja a padajú len na schopnosti improvizácie a štipke hereckého talentu. Prípadne, ak vám to skutočne nejde, môže pomôcť náraz do hlavy a pár promile borovičky, o tom by čo-to vedel povedať náš kamoš Janko, ale to až niekedy nabudúce…

Autor: Alabuk