Internet je plný hodnotných informácií, ale najmä balastu, po ktorom „stádo“ doslova prahne. Keď si ľudia prečítali správu, že nenápadné pásiky na obale zubnej pasty majú skrytý význam a hovoria o tom, či je pasta vyrobená na prírodnej báze alebo pomocou chemikálií, začali si ich všímať oveľa viac.

Podľa anonyma na internete obsahujú zubné pasty so zeleným pásikom výlučne prírodné látky, modrý pásik signalizuje pridané lieky, červený varuje, že v čistiacom prostriedku na zuby sú chemikálie a čierny pásik je hotová katastrofa, čistá chémia, priam otrava.

pasta

Aby sme veci uviedli na pravú mieru, je potrebné vysvetliť, že každá zubná pasta obsahuje chemické prísady a ani jedna nie je stopercentne prírodná. Takže rôznofarebné pásiky na jej obale majú úplne iný význam. Aký? Používajú sa pri výrobe obalov na kozmetiku. Slúžia ako body, pomocou ktorých výrobná linka identifikuje, kde sa začína obal ďalšieho kusu.

P. S.: Keď ste zarytým odporcom akejkoľvek chémie, čistite si zuby výlučne kefkou a vodou. Skúsená stomatologička tvrdí, že pokiaľ si dáte na ústnej hygiene v takejto forme naozaj záležať, zubnú pastu vlastne ani nepotrebujete. Namiesto nej si však okrem kvalitnej zubnej kefky zadovážte aj tú medzizubnú a dentálnu niť. :-)

Foto: Pixabay.com