Návod na to, čo sa vám aj tak chtiac či nechtiac podarí. Tak prečo to nespraviť vo veľkom štýle? :-) Nevieme, či ste sa niekedy zamysleli nad pojmom „sviatky radosti a pokoja“, my v redakcii áno a úprimne – ani sa netešíme, a ani nie sme pokojní :-).

Čo nás určite čaká, je stres, chaos, nasratí ľudia na uliciach, trúbiace autá, ktoré musia byť o 5 sekúnd skôr na červenej pred vami, aby potom na zelenú vyšli v rovnaký čas, a potom, čo sa zjaví zelená, vyštartujú za ďalší rekordný medzičas na ďalšiu križovatku… A iné chuťovečky spoza volantov najmä väčších miest, našu najväčšiu dedinu menom Prešporok z tejto debaty len ťažko vylúčiť…

A potom sú tu naše milované partnerky, mamy, sestry či iné ženské pokolenie okolo nás, ktoré to berú za svoju rodovú hrdosť, aby na Vianoce bol v priestoroch pod strechou domu poutieraný prach, poumývané okná, vytepované koberce a iné extrémnosti, pretože ak by náhodou vznikla katastrofa a u vás doma by bolo treba operovať, váš príbytok je pripravený – sterilne čistý a možno aj jesť priamo z podlahy. Načo je to všetko dobré, to je otázka pre nás mužov nad chápanie vesmíru, čiernych dier a teórie strún.

A tak, aby sme zachovali povahou nami mužmi danú -mámvpi*iskosť, máme pre vás zopár tipov, ako to tento rok na Vianoce pekne osoliť ;-)

1) Prehláste, že tieto Vianoce neupratujete, že si chcete užiť „radostné a pokojné sviatky“, garantujeme, že partnerka bude v „zábehovej teplote“ už pri „chcem si užiť“.

2) Keď bude chcieť od vás pomoc, reagujte odmietavo s tým, že váš program na Vianoce je oddychovať a voľno máte na to, aby ste nabrali nové sily a nie, aby ste sa roztrhali pri čistení okien a odťahovaní nábytku, pretože aj za policami treba povysávať.

3) Spýtajte sa na rovinu: „Načo toľko upratuješ?“ (A schválne – napíšte nám do komentára jej reakciu :P)

4) Na otázku, či má napiecť medvedie labky alebo maslové koláčiky, odpovedajte: „Je mi to jedno.“

Aj tak sa všetko pečivo spred 24-teho volá „nežer mi to“, aby sa to vo finálny večer zmenilo na „nikto to nechce zrať“.

5) Na otázku, či už máte nakúpené vianočné darčeky odpovedzte: „Zlatko, tento rok je Štedrý deň v sobotu, čo by robili všetky predavačky v piatok 23-tieho, keby už všetci mali všetko nakúpené?“

6) Na otázku, či pôjdete k rodičom a známym, by sme odporúčali niečo v štýle: „Čo keby sme sa na všetkých vykašľali?“

7) Ak vás tam už dostane (vy viete veľmi dobre, kde sa vám najviac nechce), tvárte sa znudene a všetko odmietnite s tým, že ste aj tak prežratý…

Šťastné a veselé!