OTO alebo Osobnosť Televíznej Obrazovky a jej 15. ročník. Galavečer mohli diváci sledovať včera, ManMagazin si ho pozrel tiež, po dlhom čase dal prednosť spoločnosti kamarátov pred telkou a nie baru. Dojmy z večera? Zmes dojatia, pohoršenia, potešenia a znechutenia. 

Ďuricov lacný playback a outfit

V kategórií speváka získal sošku OTO Adam Ďurica. Nemôžeme povedať, že by sme boli prekvapení, Neľutujem a Mandolina sa stali hitmi, sami hodnotiť nebudeme. Súčasťou galavečera bolo aj vystúpenie Adama Ďuricu, v ktorom logicky spieval, akosi mu to však nevyšlo. Je pravda, že sme celú show sledovali na pomerne starom televíznom prijímači, ale nemáme pocit, že by sme mali technické problémy my. Skrátka, Ďuricove ústa sa hýbali v inom čase, ako sa mali.
Čo však hodnotiť budeme je, ako prišiel pán Ďurica oblečený (nie iba on). Páni, ste známi, ste populárni, nazvime vás celebritami. Ako môžete prísť na jednu z top akcií roka, hlavne, ak máte veľkú šancu byť víťazom nejakej kategórie, oblečení v rozgajdanej košeli? Ja by som sa hanbil vystúpiť pred ľudí.

Moderovali ako páni

adela sajfa oto

V žiadnom prípade nechceme iba kritizovať. Poďme teda chváliť. Adela a Sajfa sú jednoznačne vrcholom moderátorských schopností Slovenska. Každý z nich vie fungovať na 100%, spolu to dokážu aj na 200.
Sajfa sa ocenenia nedočkal, tak mu pochválime aspoň vzhľad. On bol ukážkou toho, ako prísť oblečený na udalosť ako je OTO. V skratke, smoking, účes. Ďalší bod získava za ospravedlnenie sa Zdene Studenkovej za potýčku, ktorú kedysi medzi sebou mali. Ani nie preto, že by sme chceli chváliť jeho vzorné správanie, skôr za to, ako elegantne ju prinútil sklopiť uši pred celým národom.
Adela bola počas celého večera očarujúca, doslova krásna. Okrem ocenenia najlepšej moderátorky získala aj absolútneho OTA. Pri preberaní druhého ocenenia Adela rozplakala pravdepodobne každú citlivejšiu dušu sledujúcu priamy prenos. Jej dojatie a slzy v očiach boli na prvý pohľad úprimné a nehrané.

Na Vila!

Programom roka sa stalo V siedmom nebi. Jeho príhovor bol jediný, pri ktorom som mal pocit, že sa snažil pripraviť si ho, hovoril k veci, snáď úprimne. Vilo bol ďalším z pánov, ktorí vedia, čo sa patrí a na pódium prišiel bezchybne upravený, skrátka tam patril a adekvátne k tomu aj vyzeral. Zhodou okolností po závere poďakovania Vila Rozborila prišiel v mojej spoločnosti čas na asi tretie kolo domácej pálenky, tak sme si pripili na Vila, veď si zaslúži.

Pani Gombitová

Takmer zlatou, takmer čerešničkou, takmer v závere bola Sieň slávy a Marika Gombitová. Nechceme byť neúctiví, ale inak to nejde. Chápeme, že sa na verejnosti neobjavila dlho, že bola možno pod tlakom. Úvod jej ďakovnej reči poňala prozaicky, opakovaným vyslovovaním slova ďakujem. Pôsobilo to ako zmes trémy a silných antidepresív doplnených pohárikom. Keď sa rozrečnila, už ďakovala konkrétnym ľuďom, síce ich bolo trošku priveľa, ale pri cene za životný prínos je prezenčka obďakovaných asi rozsiahla.

Gratulujeme všetkým víťazom. Ďakujeme, že sa program vysielal vo verejnoprávnej televízií bez reklám, že to nebol prepadák ako posledné ročníky Slávika. Hoci každoročná dekorácia v podobe manželov Lelkesovcov začína byť už otrepaná, nemyslíte?