Keď sa 11. marca v roku 2011 Japonskom prehnalo obrovské zemetrasenie, ktoré spôsobilo najväčšiu jadrovú katastrofu od čias Černobyľu, všetci si boli istí, že do mesta Fukušima sa už nikto nevráti. No našiel sa jeden odvážlivec…Fotograf menom Keow Wee Loong (27) je známy svojimi krásnymi zábermi New Yorku robenými zo závratných výšok. Tentokrát sa však vydal na oveľa dobrodružnejšiu cestu. Napriek všetkým nariadeniam a zákazom sa len s pomocou mapy a GPS dostal do miest duchov potom, ako v roku 2011 nakázali  evakuáciu v 25-km zóne Fukušimy. Aj keď by si asi pri takejto akcii každý iný človek na seba obliekol ochranný odev, Keow sa vydal do zamorenej oblasti len v šortkách, sandáloch a v maske.

Keď vstúpil do zamorenej zóny, zacítil pálenie v očiach a vo vzduchu bolo stále cítiť chemický zápach. V oblasti je ešte stále vysoká hodnota radiácie. Mesto duchov je úplne vyľudnené a na návštevu si musíte vybavovať kopu papierov, čo môže trvať 3 – 4 týždne. Keow tento proces nazval “byrokratický bullshit” a rozhodol sa ísť bez povolenia, pričom sa na cestách vyhýbal policajtom. Počas prehliadky nachádzal obchody plné tovaru, neotvorené playstation, prázdny bar aj opustené autá. Na stene visel kalendár, ktorý nebol pretočený od marca 2011. Pozrite sa na tie fascinujúce a smutné zábery.

fukushima dnes
V potravinách
fukushima dnes
Kalendár od marca 2011 nikto nepretočil
fukushima dnes
Obchod plný kníh, ktoré nikto nečíta
fukushima dnes
Verejná práčovňa
fukushima dnes
Následky zemetrasenia
fukushima dnes
Všetky obchody sú otvorené…
fukushima dnes
Opustené autá už 5 rokov nejazdili
fukushima dnes
Tu ste na ulici naozaj sám
fukushima dnes
Kedysi krčma plná ľudí
fukushima dnes
Nahotinky čakajú na pultoch

fukushima dnes

Zdroj: time.com | Foto: Facebook/ Keow Wee Loong

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Zuzu
Najradšej má bláznov, taliansku kuchyňu a smiech. Servítku si dáva pred ústa len keď si potrebuje odtlačiť rúž. Píše pre vás o všetkom, čo je zaujímavé, inšpiratívne a provokujúce.