Ako sa vraví, že klamár ostane už navždy klamárom, tak aj pri nevere je veľká pravdepodobnosť, že sa odohrá opäť. Ako ste na tom vy? Nastavíte druhé líce, alebo ju okamžite odstrihnete zo svojho života?

Rady od kamarátov sú väčšinou jednoznačné. Keď vliezla do postele inému, pýtajte si naspäť všetky plyšové medvede a vymažte si jej číslo – navždy. Každý, kto sa reálne ocitol v takejto situácií, vie, že to nie je také jednoduché. Hlavne ak sa jednalo o dlhodobejší vzťah. Vždy je tu možnosť, že budete chcieť podvodníčke dať ešte jednu šancu a na to ráno, keď sa vrátila domov “od kamarátky”, no bez nohavičiek, rýchlo zabudnúť. Teraz vás ale od pokusov “nechať zo seba robiť blbca” odrádzajú aj samotní, večne špekulujúci, vedci.

Nová štúdia potvrdila, že tendencia k nevere je priamo spojená s mozgovou činnosťou. To znamená, že výhovorky typu: “Ani neviem, ako sa to stalo!”, sú čisté výmysly. Štúdia s názvom Mozog sa prispôsobuje nepoctivosti odhaľuje fakt, že čím viac človek klame, tým menej si uvedomuje svoju vinu. Svedomie sa akoby otupovalo. Každé tvrdenie, ktoré je v rozpore s pravdou, vysiela do mozgu signál, že robíte niečo zlé. Čím častejšie ale klamete, tým je signál slabší, môže dokonca aj načisto vymiznúť.

Zjednodušene zo štúdie vyplýva, že ak vás už podviedla, môže sa cítiť previnilo, no s každým ďalším milencom tento pocit bude slabnúť. O to ostražitejší by ste mali byť, keď podvádzala už svojho bývalého. Ruku na srdce, nebolo to náhodou s vami?

Neil Garret, spoluautor štúdie, sa vyjadril pre denník Elite Daily: “Keď sa dopustíme cudzoložstva, máme z toho pochopiteľne zlý pocit. Ale keďže už máme túto emocionálnu skúsenosť, je veľká pravdepodobnosť, že budeme opäť neverní. Chronickí podvodníci vedia svoj mozog takémuto konaniu prispôsobiť natoľko, že už ani necítia vinu, alebo nemajú dojem, že by vôbec robili niečo zlé.”

Takže úprimne, koľko šancí jej ešte plánujete dať? :)

Zdroj: unilad.co.uk |  Foto: giphy.com